Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dominika Podhajecka

Trwa udana przygoda Dominiki Podhajeckiej na zagranicznych turniejach tenisa ziemnego. Pochodząca z Górzycy zawodniczka zdobyła kolejne punkty do rankingu juniorów światowej federacji ITF (International Tennis Federation), tym razem startując w Tajlandii.

Reprezentantka GKT Smecz Górzyca i Akademii Tenisowej Tenis Kozerki rywalizowała na obiektach Narodowego Centrum Tenisowego ITF Thailand Tennis Championships, zlokalizowanym w Nonthaburi - w bezpośrednim sąsiedztwie Bangkoku. Na tenisowym tournée po południowo-wschodniej Azji przebywa pod opieką trenera Krzysztofa Puny z tenisowego Teamu Kozerki.

Był to kolejny turniej rangi ITF J300. - Dominika ze względu na wypracowany ranking nie musiała rozgrywać eliminacji i zaczęła rywalizację w głównej drabince, w której znalazło się aż 11 juniorek z pierwszej 100-ki świata – opowiada jej tata Daniel.

W singlu najpierw zmierzyła się z Włoszką Violą Turini,z którą wygrała 3:6, 7:6 (1), 6:2. W drugiej rundzie przegrała jednak z Australijką Lily Taylor 6:4, 5:7, 3:6. - Warto dodać, że jej rywalka ma w swoim sportowym CV pokonanie Czeszki Lucie Havlickovej, nr 1 na świecie w kat. juniorek – podkreśla D. Podhajecki.

W deblu wystartowała w parze z Francuzką Margot Phanthala. W pierwszym pojedynku obie panie pokonały (6:1,6:0) duet z Tajlandii Pitchaya Isaro - Yosita Sriporn, natomiast w drugiej rundzie musiały uznać wyższość faworytek turnieju (rozstawionych z nr 2), pary Melisa Ercan (Turcja) - Zara Larke (Australia), z którymi przegrały po zaciętym meczu - 5:7, 6:7 (4).

Jak przekazał nam D. Podhajecki, dzięki udanym występom w Tajlandii, Dominika najprawdopodobniej awansuje do TOP 200 rankingu ITF Juniors, czyli najlepszych juniorek na świecie. Obecnie zajmuje 221 lokatę, przed nią jest tylko osiem innych zawodniczek z Polski.

Poniżej zdjęcia z pobytu Dominiki na Tajlandii.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.