Jedynka Słubice

Kolejny mecz w Lubuskiej Lidze Młodziczek i kolejne zwycięstwo. Tym razem piłkarki ręczne Jedynki Słubice pokonała swoje rówieśniczki z Lidera Świebodzin 40:15.

Mecz odbył się 4 marca w hali Szkoły Podstawowej w Słubicach. Pierwszy pojedynek tych drużyn jesienią zakończył się wynikiem 41:8. Tym razem było podobnie, choć - jak twierdzi trener słubiczanek Jerzy Grabowski - w pierwszej połowie gra Jedynki nie zachwycała.

- Liczne błędy i słaba współpraca naszych dziewcząt w defensywie były skutecznie wykorzystywane przez ambitne szczypiornistki Lidera. Wynik 16:10 do przerwy jeszcze niczego nie rozsądzał – powiedział szkoleniowiec.

W drugiej części meczu słubiczanki zmieniły system obronny i zagrały dużo lepiej w ataku. Efekt? - Po przerwie Słubice trafiały celnie aż 24 razy, a Świebodzin tylko 5. W ostatnim kwadransie nie straciliśmy ani jednej bramki i zdobyliśmy ich aż 13 – cieszy się J. Grabowski.

UKS Jedynka Słubice – MUKS Lider Świebodzin 40:15 (16:10)

Skład Jedynki: Aleksandra Bejenka (b), Kinga Radkiewicz (b), Yelyzaveta Prokopieva (8, w tym rzuty karne 5/5), Lena Pawlak (7), Maja Mikołajczyk (2), Jagoda Walkowiak (5), Klaudia Bławat (6), Dominika Mintus (5), Oliwia Żarnowska (3), Nina Żmuda (2), Laura Jaworska (1), Malwina Małachowska, Lena Kowalska (1), Bianka Fornalczyk, Denisova Valeriia.

To nie koniec sportowych emocji z piłką ręczną, bo sezon wchodzi w decydującą fazę. Do zakończenia rozgrywek zostały słubiczankom trzy mecze i wszystkich zostaną rozegrane w ciągu najbliższych dni. Choć Jedynka z kompletem zwycięstw jest obecnie liderem tabeli, to nic jeszcze nie jest przesądzone.

- W Dzień Kobiet zagramy w Słubicach z Zorzą Kowalów w derbach powiatu słubickiego. Wynik tego meczu będzie miał  decydujące znaczenie o tym, kto zdobędzie w tym roku tytuł mistrza woj. lubuskiego – uważa trener.

Spotkanie z Kowalowem odbędzie się 8 marca o godz. 18:00 w hali SP1 Słubice.

Aktualna tabela i komplet wyników są dostępne na stronie: rozgrywki.zprp.pl.