Jedynka Słubice

Po dłuższej przerwie do ligowych rozgrywek wróciły młodziczki UKS Jedynka Słubice. W 5. kolejce Lubuskiej Ligi Młodziczek słubiczanki wygrały ze Spartakusem Zielona Góra, ubiegłorocznym mistrzem woj. lubuskiego, aż 38:11.

Spotkanie odbyło się 18 lutego w Zielonej Górze. Przypomnijmy, w pierwszym ligowym pojedynku, jeszcze w październiku ubiegłego roku, Jedynka wygrała 43:17. Podobny scenariusz miał miejsce w minioną sobotę.

- Od samego początku  zauważyć można było zdecydowaną dominację Jedynki. Nasze szczypiornistki były lepsze w każdym elemencie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 17:5, a w drugiej części meczu obraz gry był bardzo podobny i wygraliśmy 38:11. To kolejny ważny krok do zdobycia tytułu mistrzowskiego i awansu do rozgrywek centralnych – opowiada Jerzy Grabowski, szkoleniowiec Jedynki.

W drużynie ze Słubic najskuteczniejsze były: Yelyzaveta Prokopieva (8 bramek), Jagoda Walkowiak (8), Lena Pawlak (7), Klaudia Bławat (7). Aż 7 asystami popisała się Maja Mikołajczyk, a w bramce udanie zadebiutowała rozgrywająca Aleksandra Bejenka.

UKS Jedynka Słubice z kompletem zwycięstw jest na czele tabeli Lubuskiej Ligi Młodziczek. Do zakończenia rywalizacji pozostały jeszcze cztery mecze: ze Spartą Gubin, Liderem Świebodzin i Zorzą Kowalów (dwukrotnie).

Aktualna tabela i komplet wyników są dostępne na stronie: rozgrywki.zprp.pl.