Dominika Podhajecka

Dominika Podhajecka, utalentowana tenisistka z Górzycy, otrzymała kolejne powołanie do kadry Polski. W biało-czerwonych barwach rozpoczęła starty w prestiżowym cyklu International Tennis Federation Juniors.

To dla niej pierwsze sportowe wyzwanie po ponad dwóch miesiącach przerwy i występu na Drużynowych Mistrzostw Polski U18 w Kozerkach, gdzie sięgnęła po złoty medal (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Szesnastolatka, która reprezentuje GKT Smecz Górzyca i Akademię Tenisową Tenis Kozerki, po krótkim odpoczynku i okresie przygotowawczym rozpoczęła starty w International Tennis Federation Juniors. Piewszy turniej odbył się w tym tygodniu w Lesznie.

W singlu rozegrała dwa spotkania. W pierwszym pokonała Ukrainkę Adrianę Tkachenko 7:6, 6:4, natomiast w drugim przegrała z Leą Nilsson ze Szwecji 7:5, 4:6, 4:6.

Dominika spróbowała swoich sił także w deblu, w parze z Barbarą Straszewską. Jednak w pierwszym swoim pojedynku reprezentantki Polski uległy parze Adriana Tkachenko (Ukraina) i Alexandra Zimmer (Austria) 6:7, 6:7.

Po zakończeniu swoich zmagań zawodniczka z Górzycy pozostała na zgrupowaniu kadry. Ma jeszcze w planach start kontrolny w turnieju Ukrainian Open, kolejnym z cyklu ITF, który także zostanie rozegrany w Lesznie.