Lubusz Słubice

To była udana wiosna młodych lekkoatletów LKS Lubusz Słubice. Na trzech mistrzowskich imprezach zdobyli aż 41 medali, w tym 16 złotych. O szczegółach rozmawiamy z prezesem klubu Ryszardem Chusteckim.

LKS Lubusz Słubice od wielu lat stanowi ważny punkt na sportowej mapie woj. lubuskiego. W ostatnich latach zawodnicy klubu, szczególnie ci z młodszego pokolenia, są bardzo aktywni i notują wiele sukcesów.

Rok temu z imprez w randze mistrzostw województwa lubuskiego przywieźli 50 medali, co było imponującym ukoronowaniem obchodów 40-lecia klubu. W tym roku poziom został utrzymany. W trzech najważniejszych imprezach sezonu młodzi sportowcy zdobyli łącznie zdobyli aż 41 medali, w tym 16 złotych.

Juniorzy z medalowym rekordem

Worek z medalami zaczął napełniać się 26 maja, gdy na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, tym samym, który pod koniec sierpnia będzie areną Ogólnopolskich Igrzysk Ludowych zespołów Sportowych, spotkali się najlepsi lekkoatleci z woj. lubuskiego w kat. U18 i U20, łącznie ponad 350 osób. Zawodnicy Lubusza zdobyli 14 krążków, w tym 6 złotych, 2 srebrne i 6 brązowych.

- Obsada tych mistrzostw była zdecydowanie liczniejsza w stosunku do ubiegłego roku, liczba ponad 350 zawodników robi wrażenie. Wystartowało dwa razy więcej młodzieży ze szkół średnich woj. lubuskiego, ale nasi juniorzy wywalczyli więcej medali niż rok temu – opowiada z dumą R. Chustecki.

Młodzicy również dwucyfrowo

2 czerwca Słubice ponownie były gospodarzem rywalizacji o mistrzowskie tytuły, ale tym razem w kat. U16. Młodzicy nie chcieli być gorsi od starszych kolegów i koleżanek i ukończyli rywalizację z dorobkiem 11 medali – 4 złotych, 1 srebrnego i 6 brązowych.

- Warto wspomnieć, że obie imprezy były jednocześnie finałami Lubuskiej Olimpiady Młodzieży, co podnosi rangę medali zdobytych na tych zawodach – podkreśla nasz rozmówca.

Najmłodsi z największym dorobkiem

Zwieńczeniem udanej wiosny był wyjazd 4 czerwca do Kożuchowa na finał akcji „Lekkoatletyka dla każdego”, który był jednocześnie mistrzostwami województwa w kat. U14, U12 i U10. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 300 młodych lubuszan.

W tym gronie błyszczeli słubiczanie, którzy do wspomnianego wcześniej worka z medalami dorzucili aż 16 krążków (6 złotych, 3 srebrne i 7 brązowych).

Procentuje praca szkoleniowa

- Drugi rok z rzędu nasi lekkoatleci zdobywają największą ilość medali w historii klubu - podkreśla z dumą prezes klubu Ryszard Chustecki. - Widać właściwą pracę trenerów, bo na podium stawali przedstawiciele wszystkich konkurencji: biegów, sprintów, skoków i rzutów. Cieszą nie tylko medale, ale i poziom sportowy, bo padło wiele rekordów życiowych i czołowych wyników w Polsce - dodaje.

Warto w tym miejscu wymienić tych, którzy pracowali nad formą słubickich lekkoatletów. Są to: Piotr Kiedrowicz, Łukasz Horoszkiewicz, Grzegorz Noga, Edward Czernik, Jacek Grześkowiak i Grzegorz Kaczmarek.

Górskie przygotowania

Obecnie młodzi sportowcy mają wakacje, ale to nie oznacza dla nich przerwy od treningu. 1 sierpnia rozpoczęli zgrupowanie w polskich górach, a konkretnie w Szklarskiej Porębie. Szykują tam formę do drugiej części sezonu, która rozpocznie się we wrześniu. O ich występach będziemy informować.

---

Poniżej lista wszystkich medalistów mistrzostw województwa lubuskiego w 2022 roku w barwach Lubusza Słubice (kat. wiekowe U10, U12, U14, U16, U18, U20).