Lubusz Słubice

Lekkoatleci Lubusza Słubice wzięli udział w mistrzostwach Polski juniorów młodszych, które odbyły się w dniach 16-17 lipca w Bielsko-Białej. Najlepszy wynik uzyskała Wiktoria Przybylska, która uplasowała się w ścisłym finale w rzucie dyskiem.

Wiktoria, już w pierwszym rzucie posłała dysk na odległość 34,58 m, czym ustanowiły swój nowy rekord życiowy. Była jeszcze szansa na poprawienie tego wyniku, ale pozostałe próby w konkursie były już nieudane. Ostatecznie zajęła 8 miejsce.

Seweryn Stań, również wystartował w rzucie dyskiem. Uzyskał 38,85 m, co  dało mu 20 miejsce. Tę samą lokatę zajęła Zuzanna Mierzejewska w rzucie oszczepem (29,81 m).

Oprócz trojga miotaczy, podopiecznych trenera Łukasza Horoszkiewicza, w mistrzostwach wzięła udział Helena Podruczny (trener Piotr Kiedrowicz), która wystartowała na 3000 m. Bieg zakończyła z czasem 12.18,46 i uplasowała się na 23 pozycji.