Arkadiusz Bojarski

Kolejny udany występ zawodników Lubusza, tym razem tych nieco bardzo doświadczonych, Podczas 32. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters, które w dniach 18-19 czerwca odbyły się w Toruniu, weterani ze słubickiego klubu wywalczyli aż 8 medali, w tym 2 złote.

Barwy klubu reprezentowała sześcioosobowa grupa lekkoatletów. Jak się spisali?

Marek Stolarczyk w kat. M55 zdobył dwa złote medale - w rzucie dyskiem i rzucie młotem oraz srebrny medal w pchnięciu kulą. Kolejne krążki dołożyła niezawodna Małgorzata Krzyżan w kat. K50 - złoto w rzucie dyskiem i brąz w pchnięciu kulą. W tej samej kategorii Beata Siniecka była trzecia w rzucie dyskiem oraz piąta w pchnięciu kulą.

Arkadiusz Musiał w kat. M45 wywalczył srebrny medal w rzucie oszczepem oraz był dziewiąty w pchnięciu kulą. Piotr Sławuta (również kat. M45) zajął piąte miejsce w pchnięciu kulą. Najmłodszy z tego grona Arkadiusz Bojarski (kat. M40) sięgnął po złoto w rzucie dyskiem.

Tego ostatniego zapytaliśmy o wrażenia ze startu w Toruniu. - Cieszę się, bo jest poprawa w stosunku do poprzedniego roku, gdy trenowałem sam. W przygotowaniach wspomagali mnie Łukasz Horoszkiewicz oraz Oleg Pachol i na treningach szło już znacznie lepiej. Mam jednak pewien niedosyt, bo apetyt był znacznie większy. Jest jeszcze szansa na lepszy start podczas mistrzostw świata strażaków i policjantów, które odbędą się w lipcu w Rotterdamie – przekazał A. Bojarski w rozmowie z naszą redakcją.

Poniżej zdjęcia z mistrzostw udostępnione przez klub i zawodników oraz filmik z udziałem A. Bojarskiego prezentujący rzut, który dał mu złoty medal.