MKS Polonia Słubice

Drugi mecz i drugie zwycięstwo zanotowali juniorzy MKS Polonii Słubice w lidze wojewódzkiej w piłce nożnej. 27 marca podopieczni trenera Macieja Ossowskiego pokonali na wyjeździe 4:2 Ilankę Rzepin.

Polonia po pierwszej połowie prowadziła już 2:0, ale na początku drugiej odsłony rywale szybko strzelili bramkę kontaktową. Słubiczanie dołożyli trzecie trafienie, ale i na to kolejną bramką odpowiedzieli gospodarze. Mecz się zaostrzył, sędzia pokazał w drugiej połowie aż 6 kartek (5 dla zawodników Ilanki, w tym 1 czerwoną w 81 min.). Przysłowiową „kropkę nad i” poloniści postawili w doliczonym czasie gry dokładając czwartego gola.

Ilanka Rzepin – Polonia Słubice 2:4 (0:2)

Bramki: Ilanka - Kacper Lewitzki (47' i 61'), Polonia - Piotr Codogni (26’), Przemysław Stępień (43' i 90+4’), Michał Krupowicz (54').

Skład Polonii: Radosław Bednarczyk, Gabriel Lutycz( 55’ Daniel Neuman), Michał Krzyśków, Kornel Zając(72’ Oskar Ryszczuk) Maciej Mucha(68’ Maciej Michalak), Hubert Alicki, Patryk Makuchowski, Michał Krupowicz, Paweł Adamczuk, Piotr Codogni (68’ Emil Kołaciak), Przemysław Stępień. Rezerwowi: Fabian Zwierzchaczewski, Adrian Marciniak, Aleksander Kotliński.

- Mecze derbowe zawsze rządzą się swoimi prawami. Dla nas był to bardzo ważny wyjazdowy mecz, który pozwolił złapać nieco wiatru w żagle. Morale drużyny rosną, a my już skupiamy się na kolejnym rywalu w lidze wojewódzkiej - powiedział po spotkaniu trener słubiczan.

Kolejne spotkanie ligowe zaplanowano 3 kwietnia w Słubicach (boisko boczne nr 1 SOSiR). Rywalem polonistów będzie Celuloza Kostrzyn nad Odrą. Początek o godz. 12:00.