Polonia Słubice

12 marca rozpoczęła się runda rewanżowa w IV lidze. W pierwszym spotkaniu po zimowej przerwie Polonia Słubice przegrała u siebie ze Spójnią Ośno Lubuskie 1:2. Podczas meczu zbierano datki na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy objęli prowadzenie w 35 minucie po strzale Marka Buszczaka. Jeszcze przed przerwą, w doliczonym czasie gry, do remisu doprowadził Daniel Stadie. W drugiej połowie trener polonistów Andrzej Wypych dokoła kilku zmian, ale te nie poskutkowały zdobyciem gola. Strzeliła go za to Spójnia. Jej autorem był ponownie M. Buszczak (60 min.).

Więcej bramek już nie padło i to rywale zgarnęli komplet punktów w pierwszym meczu na inaugurację rundy wiosennej. Po 18 spotkaniach Polonia plasuje się obecnie na 9 miejscu z dorobkiem 27 punktów.

W trakcie meczu na trybunach pojawili się wolontariusze Fundacji Grupy Pomagamy, którzy do puszek zbierali datki na rzecz uchodźców z Ukrainy. To efekt współpracy z klubem w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska piłka dla Ukrainy”.

Czekamy jeszcze na oficjalne potwierdzenie zebranej kwoty, ale z naszych ustaleń wynika, że łącznie zebrano około 700 zł. To jednak nie koniec, bo akcja trwa nadal i będzie kontynuowana w całym środowisku piłkarskim.

Polonia Słubice – Spójnia Ośno Lubuskie 1:2 (1:1)

Skład: Grzegorz Gibki, Giovani Parizotto (Gabriel Chrostowski 46'), Maciej Ossowski, Rafał Gronostaj (Patryk Nowaczewski 65'), Kamil Stondzik (Mikołaj Kawecki 46'), Dawid Żurawski, Daniel Stadie, Szymon Biernat (Michał Krupowicz 68'), Łukasz Chrostowski, Ihor Myrko, Oliwier Begier (Przemysław Begier 46'). Rezerwowi: Mariusz Guraj, Radosław Bednarczyk.

Poniżej materiał foto / wideo z meczu (bramka dla Polonii jest widoczna w 49 sek. nagrania).