UKS Jedynka Słubice

Udanie rozpoczęły rundę rewanżową w Lubuskiej Lidze Młodziczek szczypiornistki UKS Jedynka Słubice. Dzięki wygranej 33:20 ze Spartą Gubin wciąż liczą się w walce o końcowy triumf w całych rozgrywkach.

W pierwszym pojedynku tych drużyn, rozgrywanym jesienią w Słubicach, padł wynik 22:21 dla słubiczanek. To zapowiadało spore emocje w rewanżu. Tym bardziej, że rywalki przystępowały do meczu w bojowych nastrojach, po dwóch ważnych zwycięstwach z Czarnymi Gubin i Spartakusem Zielona Góra.

O przebiegu spotkania, które odbyło się 13 lutego w Gubinie, opowiedział nam Jerzy Grabowski, szkoleniowiec Jedynki.,

Już pierwsze minuty meczu pokazały, że nasze szczypiornistki przyjechały po cenne trzy punkty. W 4 minucie było już 4:1 dla Słubic. Następne 2 bramki zdobyły gubinianki i w 6 minucie doprowadziły do wyniku 3:4. Od tego momentu Jedynka kontrolowała przebieg gry na boisku i  utrzymywała bezpieczną przewagę 3-4 bramek. I część meczu kończy się wynikiem 15:11 dla Słubic. II połowa to już dominacja naszych dziewcząt. Skuteczna gra w obronie, szybkie kontrataki, celne rzuty z dystansu, mała ilość błędów własnych i pojedynek kończy się wynikiem 33:20 dla nas.

Najlepszą skutecznością popisały się skrzydłowa Jagoda Walkowiak (12 bramek) i rozgrywająca Lena Pawlak (9 bramek). Dobrze zaprezentowały się także rozgrywające: Yelyzaveta Prokopieva i Lena Tańczak. Skrzydłowa Klaudia Bławat zaimponowała skutecznymi kontratakami i grą w obronie. Mocnym punktem UKS-u była bramkarka Zhasmin Abdinova, która wygrała kilka pojedynków sama na sam i obroniła rzut karny.

Za tydzień kolejny ważny pojedynek dla układu tabeli. We własnej hali Jedynka rozegra rewanżowy mecz z Liderem Świebodzin (pierwszy pojedynek wygrały słubiczanki 32:23).

GMTS Sparta Gubin - UKS Jedynka Słubice 20:33 (11:15)

Skład: Zhasmin Abdinova (bramkarka), Tańczak Lena 4, Mikołajczyk Maja, Pawlak Lena 9, Marciniak Hanna, Walkowiak Jagoda 12, Radkiewicz Kinga, Bławat Klaudia 4, Mintus Dominika 1, Kotlińska Julia 1, Prokopieva Yelyzaveta 2.

Komplet wyników i tabela na stronie rozgrywki.zprp.pl.