Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Juniorzy starsi Polonii Słubice

Za nami rozgrywki wojewódzkiej ligi juniorów w piłce nożnej. Niestety, zawodnikom Polonii Słubice nie udało się utrzymać pierwszego miejsca w tabeli i wywalczyć awansu do ligi makroregionalnej.

Szansę na tryumf stracili w ostatnim ligowym spotkaniu, które odbyło się 21 listopada w Gorzowie. Przegrali z miejscowym Stilonem 1:2, tracąc bramkę w 94 minucie spotkania.

Ostatecznie uplasowali się na trzecim miejscu gromadząc 31 punktów. O dwa oczka więcej zebrał wspomniany Stilon, a zwycięzcą ligi został inny klub z Gorzowa, Warta (34 punkty).

Apetyty na awans były duże, na półmetku Polonia plasowała się na pierwszym miejscu nie przegrywając ani razu (ZOBACZ). Niestety, runda rewanżowa nie była już tak udana.

Oprócz czterech zwycięstw, zdarzyły się też trzy przegrane, w tym najbardziej bolesna z Wartą (0:10). Łączny bilans polonistów to 10 wygranych, 1 remis i 3 porażki. Nasi piłkarzy strzelili przy tym 48 bramek, tracąc 24.

Komplet wyników i końcowa tabela są dostępne na stronie www.laczynaspilka.pl.

Jak ocenił zakończony właśnie sezon trener Maciej Ossowski?

- Niestety, w ostatnich 4 kolejkach borykaliśmy się z plagami kontuzji, a przed najważniejszymi meczami ze Stilonem czy Wartą spora grupa naszych zawodników wylądowała na kwarantannie. Szczęście sprzyja lepszym, a nam akurat tego szczęścia zabrakło. Pracujemy dalej, najważniejsze że coraz większa grupa naszych młodych zawodników wraca do nas, zbiera cenne minuty w pierwszym zespole i się rozwija. Podziękowania oczywiście dla zarządu, dla rodziców, dla sponsorów, dla pana Marka Sławuty za ogromne wsparcie - powiedział naszej redakcji.

Warto w tym miejscu wymienić zawodników, którzy reprezentowali Polonię w rozgrywkach.

  • Bramkarze: Radosław Bednarczyk, Fabian Zwierzchaczewski, Adrian Marciniak.
  • Obrońcy: Gabriel Lutycz, Michał Krupowicz, Michał Krzyśków, Kamil Stondzik, Maciej Mucha, Maciej Michalak, Hubert Sasik, Kornel Zając.
  • Pomocnicy: Hubert Alicki, Paweł Adamczuk, Oskar Ryszczuk, Przemek Stępień, Daniel Neuman, Emil Kolaciak, Patryk Makuchowski, Adam Szubert.
  • Napastnicy: Piotr Codogni, Bartek Oprzalski, Aleksander Kotliński.

Najskuteczniejsi w szeregach Polonii byli: M. Krupowicz, D. Neuman (po 8 bramek), P. Stępień (7), O. Ryszczuk (5), K. Stondzik (4), P. Codogni i M. Krzyśków (3), H. Alicki i P. Adamczuk (2) oraz K. Zając, G. Lutycz i B. Oprzalski (1).

Koniec rozgrywek ligi wojewódzkiej nie oznacza końca sezonu dla juniorów Polonii. Wiosną przyszłego roku zespoły z tej ligi zostaną podzielone na dwie grupy i zmierzą się w rozgrywkach na szczeblu okręgowym.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.