Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koło PZW nr 2 w Słubicach

Narodowe Święto Niepodległości było dla wędkarzy z Koła PZW nr 2 w Słubicach okazją do rozegrania drugiej rundy spinningowych mistrzostw koła. W końcowej klasyfikacji najlepsi okazali się Jarosław Bobrowicz wśród mężczyzna i Patrycja Waszkiewicz wśród kobiet.

Impreza odbyła się 14 listopada na Odrze. Do rywalizacji zgłosiły się aż 52 osoby (w tym dwie panie), dlatego niełatwo było znaleźć dla wszystkich odpowiednie miejsce. Byli nie tylko wędkarze ze Słubic, ale i całego regionu. Stanowiska wędkarzy ciągnęły się od ujścia rzeki Ilanki aż po Nowy Lubusz. Baza imprezy tradycyjnie znajdowała się przy Nadzorze Wodnym, obok kanału Odry w Słubicach.

Tym razem wędkarzom nie dopisało szczęście. Aż 33 zawodników zaliczyło „zerówkę”. Ci, którym się jednak udało wyciągnąć pojedyncze okazy z wody, nie mieli zbyt obfitych połowów. Najlepiej w tych warunkach poradził sobie Jarosław Bobrowicz, którzy zgromadził 4840 punktów.

Zdarzyła się także dyskwalifikacja. Jeden z wędkarzy, który nawet zajął drugie miejsce, postąpił niezgodnie z regulaminem i musiał zostać zdyskwalifikowany. Ostateczna kolejność zawodów niepodległościowych wygląda następująco.

 1. Jarosław Bobrowicz 4840
 2. Zdzisław Mazurek 1810
 3. Bartosz Psiuk 1490
 4. Zbigniew Gołąb 1400
 5. Piotr Staraszyński 1390
 6. Zdzisław Wechman 1250

Punkty uzyskane w listopadowych zawodach wliczały się końcowej klasyfikacji spinningowych mistrzostw Koła PZW nr w 2 Słubicach. W związku z tym wyłoniono i nagrodzono także nowych mistrzów na bieżący, 2021 rok.

Kobiety

 1. Patrycja Waszkiewicz
 2. Leonarda Openkowska

Mężczyźni

 1. Jarosław Bobrowicz
 2. Robert Waszkiewicz
 3. Robert Orzadowicz
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.