UKS Jedynka Słubice

Druga kolejka Lubuskiej Ligi Młodziczek przyniosła szczypiornistkom z UKS Jedynka Słubice drugie zwycięstwo. Słubiczanki pokonały Lidera Świebodzin 32:23 i wskoczyły na pierwsze miejsce w tabeli.

Mecz odbył się 14 listopada w Świebodzinie. O jego przebieg zapytaliśmy trenera UKS-u Jerzego Grabowskiego.

Pierwsza połowa meczu była bardzo wyrównana i nie zwiastowała tak wysokiego zwycięstwa. Praktycznie grano punkt za punkt. W 23 minucie stan meczu – po 11. Ostatnie trafienie I części meczu należało do Lider i na przerwę świebodzinianki schodziły z jednobramkową przewagą 12:11. W drugiej połowie wyrównana gra była tylko do 34 minuty. W tym momencie był jeszcze remis 17:17. Od 35 minuty zaczynają przeważać słubiczanki. Dziewczęta z Jedynki popełniały mniej błędów, pewniej grały w obronie i kończył akcje skutecznymi kontratakami. Ostatecznie wygramy 32 do 32 i zabieramy do domu cenne 3 punkty.

W drużynie Słubic warto wyróżnić rozgrywającą Lenę Pawlak, która zdobyła 10 bramek, miała 7 asyst, bezbłędnie wykonywała rzuty karne 3/3. Skuteczna były również skrzydłowe: Jagoda Walkowiak (7 bramek) i Klaudia Bławat (5 bramek). Między słupkami ponownie pewnym punktem była Zhasmin Abdinova, która wybroniła kilka sytuacji sama na sam.

Zwycięstwo dało słubiczankom awans na pozycję lider Lubuskiej Ligi Młodziczek. Mają tyle samo punktów co UKS Spartakus Handball Team Zielona Góra, ale lepszy stosunek bramek.

MUKS Lider Świebodzin - UKS Jedynka Słubice 23:32 (12:11)

Skład: Zhasmin Abdinova (bramkarka), Tańczak Lena 4, Mikołajczyk Maja 2, Pawlak Lena 10, Marciniak Hanna, Kotlińska Julia 2, Prokopieva Yelyzaveta 1, Walkowiak Jagoda 7, Radkiewicz Kinga, Bławat Klaudia 5, Mintus Dominika 1.

Komplet wyników i tabela na stronie rozgrywki.zprp.pl.