Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biegi niepodległości

Jak co roku, z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbędą się biegi uliczne w centrum Słubic. Organizatorzy zapraszają do udziału szczególnie dzieci i młodzież. Na naszej stronie prezentujemy najważniejsze informacje związane z imprezą.

Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic to jedno z najstarszych i najważniejszych wydarzeń sportowych w naszej gminie. W tym roku odbędzie się jego 32. edycja. Cel imprezy od lat jest jeden i ten sam - uczczenie narodowego święta poprzez zachęcenie jak największej ilości dzieci i młodzieży do udziału w zawodach.

Biegacze będą rywalizować na doskonale znanej trasie wokół placów Bohaterów, Wolności i Jana Pawła II.  Przygotowano aż 24 biegi na dystansach od 400 do 1400 metrów w kategoriach wiekowych od przedszkolaków do juniorów i dorosłych.

Biegi przedszkolaków będą szczególne, bo będą one rywalizować o puchar zmarłego w styczniu tego roku ks. Józefa Zadwornego, byłego proboszcza pw. Ducha Świętego w Słubicach.

Najlepsi trójki w poszczególnych biegach otrzymają puchary oraz koszulki, ponadto w najmłodszych kategoriach wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe medale (200 sztuk do wyczerpania limitu).

Udział w zawodach jest bezpłatny. Należy mieć przy sobie jedynie wypełnioną kartę startową. Karty będą dostępne w biurze zawodów.

Biegi odbędą się 10 listopada. Uroczyste otwarcie zaplanowano o godz. 12:00, a start pierwszego biegu 15 min. później.

Organizatorem imprezy jest Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szczegółowe informacje i zasady udziału w zawodach znajdują się w załączonym regulaminie.

POBIERZ REGULAMIN

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.