Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Biegi przełajowe

Słubice były gospodarzem finału powiatowego Sztafetowych Biegów Przełajowych rozgrywanego w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. O mistrzowskie tytuły rywalizowały szkolne reprezentacje w kilku kategoriach wiekowych. 

Impreza odbyła się 28 września w parku komunalnym obok cmentarza. Jej organizatorem byli gmina Słubice, Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Słubicka Akademia Biegowa.

Na czym polegały przełajowe zmagania? Każda startująca drużyna liczyła ośmioro zawodników, z których każdy miał do pokonania jedno okrążenie w parku (liczące 800 lub 600 metrów, w zależności od rocznika)..

Niestety, frekwencja nie dopisała. O ile do rywalizacji w ramach tzw. Licealiady (rocznik 2002 i młodsi) zgłosiły się wszystkie szkoły średnie z terenu powiatu słubickiego, to w kategoriach wiekowych dla szkół podstawowych pojawiła się tylko…. jedna szkoła.

W tej sytuacji dziewczęce i chłopięce reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 2 biegnąc bez rywali wygrały w kategorii dzieci (rocznik 2009 i młodsi) oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2007-2008).

Więcej emocji na trasie mieliśmy w przypadku starszych roczników. W drużynach reprezentujących poszczególne szkoły pojawiło się wiele osób trenujących na co dzień piłkę ręczną, piłkę nożną czy lekkoatletykę, co przełożyło się na zaciętą rywalizację.

Wśród dziewcząt wygrała reprezentacja Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, której liderką była tegoroczna mistrzyni woj. lubuskiego w biegach Natalia Kiedrowicz. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach, a na trzecim Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego (połączone siły dawnej Samochodówki i Rolniczaka).

W kategorii chłopców nastąpiła zamiana na dwóch pierwszych stopniach podium. Zwyciężyła ekipa „Ogólniaka”, prowadzona przez świeżo upieczonego finalistę mistrzostw Polski młodzików Jakuba Jurgiewicza, drugie było ULO, a trzecie ponownie CKZiU.

Najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach pojadą na finał wojewódzki, który już za dwa tygodnie odbędzie się w Babimoście.

Poniżej fotki udostępnione naszej redakcji przez organizatorów.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.