Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Hannes Hähnel

Za nami druga w tym roku odsłona „Bieg bez granic / Lauf ohne Grenzen”. Tym razem biegacze spotkali się po niemieckiej stronie Odry. W rywalizacji na 10 km najszybszy okazał się Hannes Hähnel reprezentujący barwy S.C. Frankfurt. 

To wielokrotny zwycięzca „Biegu bez granic” i jego bardziej utytułowany uczestnik. Trasę biegu pokonał w 32 minuty i 26 sekund. Wśród pań w kategorii open bezkonkurencyjna była Doreen Düring (Bohlig Laufteam) z czasem 48:08.

A jak wypadli nasi rodacy? Wśród mężczyzn cały dystans najszybciej przebiegł Arkadiusz Tomczyk (Ekipa z boicha), któremu na mecie zmierzono 42:51 (w open był 5). W stawce pań najszybsza była Monika Wojciechowska (Słubicka Akademia Biegowa). Jej rezultat to 48:18.

Łącznie rywalizację na dystansie 9,8 km ukończyło 30 osób.

KOMPLET WYNIKÓW

Organizatorem zawodów był Miejski Związek Sportowy we Frankfurcie we współpracy ze Słubickim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

W tym roku bieg po raz pierwszy nie poprowadził przez most graniczny, lecz odbył się osobno w dwóch miastach. W Słubicach odbył się 9 lipca (ZOBACZ).

Powodów takiego podziału było kilka, głównie chodziło o kwestie związane z pandemią koronawirusa i obowiązującymi ograniczeniami sanitarnymi. Był także problem z organizacją ruchu po niemieckiej stronie i ewentualnym zamknięciem mostu.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.