Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Nela Regulska

Możemy pochwalić się sukcesami lekkoatletów, piłkarek ręcznych czy triathlonistów. Ale w Słubicach rosną nam także talenty w tenisie ziemnym. Próbkę ich możliwości mieliśmy okazję podziwiać podczas niedawnego Narodowego Dnia Tenisa w Zielonej Górze. 

Impreza to jedno z najważniejszych wydarzeń na tenisowej mapie woj. lubuskiego. W tym roku na kortach MOSiR przy ul. Sulechowskiej zgromadzili się nie tylko młodzi zawodnicy, ale również politycy i znane osobistości świata sportu i kultury (łącznie ponad 200 osób).

W tenisowym pojedynku zmierzyli się m.in. prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki i senator Władysław Komarnicki. Na kort wybiegli także kabareciarz Przemysław Żejmo, żużlowiec Piotr Protasiewicz i legenda tenisa, ale stołowego, Lucjan Błaszczyk.

W tym gronie z dobrej strony pokazali się młodzi słubiczanie, którzy na co dzień trenują w Szkółce Tenisa „ProTennis” pod okiem Grzegorza Koźlakowskiego. – Spośród wszystkich startujących najlepiej wypadli 6-letnia Nela Regulska i 7-letni Danil Barysenka – relacjonuje trener.

Oboje stanęli na najniższym stopniu podium rozgrywanego w ramach wydarzenia turnieju Tenis 10 o pucharu firmy Lotos, rywalizując w tzw. kategorii czerwonej do 8 lat.

- Dla Neli był to pierwszy start w tak dużym wydarzeniu i osiągnęła bardzo dobry wynik będąc najmłodszą dziewczynką w swojej grupie wiekowej. Danil po wielkich trudach w pierwszym meczu nie poddał się, pokazał hart ducha i walczył do końca wygrywając dwa kolejne spotkania, co dało mu 3 miejsce – opowiada z dumą G. Koźlakowski.

Młodzi sportowcy dopiero zaczynają przygodę z tenisem ziemnym, a ich gra już napawa optymizmem i daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości. Grupa trenująca pod okiem G. Koźlakowskiego jest coraz szersza i niewykluczone, że niebawem usłyszymy o sukcesach kolejnych zawodników.

O ich występach będziemy pisać na bieżąco. A jeśli ktoś chciałby dołączyć do grupy treningowej, zapraszamy do kontaktu z trenerem – tel. 507 948 758.

Poniżej fotki z turnieju udostępnione naszej redakcji przez G. Koźlakowskiego.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.