Igrzyska LZS

Zakończenie wakacji było udane dla zawodników Lubusza Słubice. Nasi lekkoatleci uczestniczyli w XXIV Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w Spale. Przywieźli stamtąd dwa złote medale.

Na najwyższym stopniu podium stanęła niezawodna Paulina Polańska. Podopieczna trenera Olega Pachola wygrała w swojej koronnej konkurencji, czyli rzucie dyskiem. Posłała go na odległość 41,70 m. Dekorował ją m.in. burmistrz Słubic Mariusz Olejniczak, który w trakcie zawodów odbierał nominację na organizatora kolejnych igrzysk LZS (ZOBACZ).

Powód do radości dał kibicom i działaczom klubu Krzysztof Wyrwas (trener Edward Czernik). W skoku w dal pofrunął na odległość 6,83 m, co również pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce i sięgnąć po złoty medal.

Trzeci z naszych reprezentantów, Jakub Klimiuk, także trenujący pod okiem E. Czernika, wywalczył piąte miejsce w skoku wzwyż. Na skoczni w Spale uzyskał 190 cm, czym wyrównał swój najlepszy tegoroczny wynik.

W klasyfikacji drużynowej Lubusz Słubice zajął 17 miejsce na 69 startujących klubów z całej Polski.

Poniżej fotki z zawodów udostępnione przez słubicki klub.