Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Maciej Lepiato

Dobre wiadomości dla kibiców Macieja Lepiato. Niepełnosprawny sportowiec, który często gościł na słubickim stadionie, został wybrany chorążym polskiej reprezentacji paraolimpijskiej. 

Maciej Lepiato to zawodnik Startu Gorzów i jeden z bardziej utytułowanych niepełnosprawnych sportowców w naszym kraju. Jest dwukrotnym mistrzem paraolimpijskim w skoku wzwyż w kat. T44 (upośledzenie kończyny dolnej). Wygrywając w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) za każdym razem bił rekord świata (uzyskując odpowiednio 212 i 219 cm).

On i jego klubowe koleżanki i koledzy często goszczą na stadionie przy ul. Sportowej przy okazji treningów i sportowych zawodów, a co roku w Słubicach startują w Memoriale Ryszarda Sawickiego, będącym jednym z ważniejszych mityngów lekkoatletycznych dla osób niepełnosprawnych.

Sportowiec dostąpił dużego zaszczytu – będzie chorążym polskiej reprezentacji, o czym zadecydował Polski Komitet Paraolimpijski. W trakcie ceremonii otwarcia będzie niósł flagę razem z pływaczką Joanną Mendak.

Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio rozpoczną się 24 sierpnia i potrwają do 5 września. Polska reprezentacja składa się z 89 sportowców, którzy wystartują łącznie w 12 dyscyplinach.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.