Magdalena Rycerz

13 czerwca Strzelce Krajeńskie były gospodarzem rowerowego maratonu MTB o puchar burmistrza tego miasta. W trakcie imprezy rozegrano również Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty. Magdalena Rycerz, reprezentująca ZNP w Rzepinie, zdobyła w nich brązowy medal.

Na starcie zawodów stanęło 91 osób, wśród nich nauczyciele z całej Polski. Magdalena Rycerz, dla której rower to ogromna pasja (na łamach portalu Słubice24 nie raz pisaliśmy o organizowanych przez nią „rowerowych” akcjach), także postanowiła sprawdzić się na liczącej 32 km trasie.

- Było bardzo ciężko, trasa niby prosta, lecz single momentami niebezpieczne. Na końcu, jak wiedziałam, że zostało już tylko 5 km, to "brałam" nawet wszystkich panów – powiedziała w rozmowie z naszą redakcją.

Ostatecznie przyjechała na 4 miejscu open wśród kobiet, ale w kategorii nauczycieli była trzecia i zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski. Na mecie zmierzono jej czas 1:25.57, co dało średnią prędkość 20.9 km/h.

Walczyłam do samego końca i się udało. A do podium w open zabrakło mi zaledwie 3 sekund – podsumowała.

Poniżej fotki z imprezy udostępnione naszej redakcji przez zawodniczkę.