Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Polonia Słubice

Zespół juniorów starszych Polonii Słubice został mistrzem ligi okręgowej w piłce nożnej! W swoim ostatnim meczu słubiczanie pokonali Stilon II Gorzów aż 9:0. Dzięki zwycięstwu nie tylko wygrali całe rozgrywki, ale i awansowali do ligi wojewódzkiej. 

Imponujący finisz

O pierwsze miejsce w tabeli trwała walka do ostatniej kolejki. – Musieliśmy wygrać ze Stilonem, aby wyprzedzić Wartę Gorzów – opowiada Maciej Ossowski, trener młodych piłkarzy. Jego podopieczni stanęli na wysokości zadania i 13 czerwca na własnym boisku pewnie pokonali gorzowian 9:0.

Całe rozgrywki zakończyli z bilansem 6 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki. To dało im łącznie 19 punktów zdobytych w 8 meczach. Warto dodać, że młodzi poloniści mieli przy tym wysoką skuteczność. Zdobyli łącznie 57 bramek tracąc tylko 8. W jednym meczu strzelili ich aż... 23!

Szkolenie najważniejsze

- Myślę, że wyniki mogą cieszyć, choć tak naprawdę są sprawą drugorzędną. Naszym głównym celem jest szkolenie oraz wprowadzenie jak najwięcej młodych zawodników do zespołu seniorskiego, który występuje w IV lidze – mówi M. Ossowski. I zaznacza, że ten trend już się dzieje. W obecnym sezonie w pierwszym zespole Polonii zagrało aż 6 jego podopiecznych.

- Fajnie też, że nasi wychowankowie wracają do nas z takich akademii piłkarskich jak FASE Szczecin, Warta Gorzów czy Stilon Gorzów. Idziemy w dobrym kierunku – cieszy się szkoleniowiec.

Zagrają w lidze wojewódzkiej

Co dalej? Zwycięstwo w lidze okręgowej spowodowało, że od nowego sezonu, który ruszy w sierpniu, młoda Polonia zagra w lidze wojewódzkiej. - Jej zwycięzca awansuje do ligi makroregionalnej, a pozostałe zespoły od stycznia znowu będą podzielone na dwie grupy: gorzowską oraz zielonogórską i będą rywalizować ze sobą w lidze okręgowej – tłumaczy nasz rozmówca.

Na koniec zapytaliśmy M. Ossowskiego co dla niego, jako trenera, będzie największym sukcesem. - Wprowadzenie jak największej grupy juniorów do seniorów – odpowiada bez wahania.

Końcowa tabela*

Polonia Słubice

*Parze rywali został jeden mecz do rozegrania, bez wpływu na układ czołówki tabeli.

Komplet wyników

  • Czarni Browar Witnica - Polonia Słubice 0:3
  • Polonia Słubice - Warta Gorzów Wlkp. 3:1
  • Polonia Słubice - Stal Sulęcin 9:1
  • Warta Gorzów Wlkp. - Polonia Słubice 1:7
  • Stal Sulęcin - Polonia Słubice 2:2
  • Stilon Prosupport II Gorzów - Polonia Słubice 3:1
  • Polonia Słubice - Czarni Browar Witnica 23:0
  • Polonia Słubice - Stilon Prosupport II Gorzów 9:0

Skład zespołu: Arek Liszewski, Radoslaw Bednarczyk, Bartosz Donigiewicz, Michał Łoziński, Hubek Sasik Hubert Stawicki, Dawid Klukiewicz, Bartek Donigiewicz, Maciej Michalak, Kamil Stondzik, Hubert Alicki, Gabriel Lutycz, Patryk Makuchowski, Emil Kolaciak, Przemek Stępień, Michał Krupowicz, Oskar Ryszczuk, Daniel Neuman, Piotr Codogni, Aleksander Kotliński.

Galeria zdjęć

Na decydującym spotkaniu byliśmy obecni z naszym obiektywem. Poniżej fotorelacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.