SKP Słubice

Piłkarze IV ligi, w której występuje Polonia Słubice, mieli więcej szczęścia i w najbliższy weekend startują ich rozgrywki, wstrzymane wcześniej z powodu pandemii koronawirusa. Niestety, A klasa (w tym SKP Słubice) wciąż czeka na zielone światło do rozpoczęcia rundy rewanżowej.

O zawieszeniu rozgrywek pisaliśmy w marcu TUTAJ. Kilka dni temu informowaliśmy, że wracają rozgrywki IV ligi, w której występuje Polonia Słubice (ZOBACZ). Taką decyzję podjął Lubuski Związek Piłki Nożnej. Rozgrywki na niższych szczeblach pozostały jednak zawieszone.

A szkoda, bo podopieczni trenera Adam Mrozińskiego solidnie przepracowali zimę i "palą się" do gry. Białoniebiescy od końca stycznia do połowy marca zaliczyli siedem meczów sparingowych. I choć zaczęli od trzech porażek z rzędu, to potem było już lepiej i zakończyli okres przygotowawczy z bilansem 2 zwycięstw, 1 remisu i 4 przegranych.

Komplet wyników poniżej.

• 31.01 SKP - Zorza Kowalów 2:3 (Mól, Gabrysz)
  • 07.02 SKP - UA 1:6 (Mroziński)
  • 14.02 SKP - Juwenia Boczów 1:2 (Mól)
  • 21.02 SKP - Polonia Słubice (juniorzy) 3:1 (Mól, Zając, Polowczyk)
  • 25.02 SKP - Ilanka Rzepin (juniorzy) 4:0 (Baranowski x2, Zając, zaw. testowany)
  • 28.02 SKP - Chrobry Drzeńsko 3:4 (Zając x2, zaw. testowany)
  • 07.03 SKP - Polesie Białków 3:3 (Baranowski x2, zaw. testowany)

Szeregi SKP zasiliło pięciu nowych zawodników. Władze klubu cieszą się ze wzmocnień, które mają pomóc w awansie do klasy okręgowej (po pierwszej rundzie SKP jest liderem A klasy i ma 2 punkty przewagi na drugą w tabeli Pogonią Krzeszyce).

Poniżej lista transferów.

• Bartosz Tomków (SV Blau Weiss Markendorf)
  • Kamil Ceranowicz(SG Wiesenau)
  • Łukasz Jaszczuk (wolny zawodnik)
  • Maciej Mikołajczak (wolny zawodnik)
  • Paweł Szkutnicki (wolny zawodnik)

- Pozostaje czekać nam na zielone światło, które pozwoli na wznowienie rozgrywek. Miejmy nadzieję, że już niedługo zobaczymy się na zielonej murawie – czytamy w oświadczeniu klubu.

Aktualny stan tabeli i komplet wcześniejszych wyników można zobaczyć na stronie: www.90minut.pl.