Zuzanna Smolińska

Blisko 500 osób z całej Polski wzięło udział w przełajowych mistrzostwach Polski LZS. W tym gronie udanie zaprezentowała się reprezentacja LKS Lubusz Słubice. Medale zdobyły Zuzanna Smolińska i Wiktoria Smolarczyk.

Impreza odbyła się w dniach 5-6 marca w Żerkowie w woj. wielkopolskim.

- Na trudnej technicznie trasie nie wystarczyło zaprezentować czysto sportowych umiejętności, potrzebny był także charakter. I tego nie zabrakło naszym zawodniczkom – opowiada trener Piotr Kiedrowicz.

W kategorii dziewcząt starszych (U14) 2 miejsce i srebrny medal wywalczyła Zuzanna Smolińska, ale tuż za jej plecami były kolejne z biegaczek Lubusza - Klarysa Baca Chomicz (6 miejsce), Amelka Smolarczyk (7), Iga Mizerska (8) i Lena Drozdowska (19).

- Warto podkreślić, że to był najliczniej obsadzony bieg. Na starcie stanęło 80 osób, a nasze dziewczęta na dodatek rywalizowały z rok starszymi koleżankami – mówi z dumą P. Kiedrowicz.

Powody do zadowolenia mieliśmy także w biegu młodziczek (U16). Tu brązowy medal wybiegała Wiktoria Smolarczyk, a na 18 lokacie (w stawce 56 osób) uplasowała się Helena Podruczny.

Komplet wyników podamy niebawem. Czekamy na dalsze wieści z klubu i od organizatorów zawodów.

Poniżej garść fotek udostępnionych przez klub i trenera.