UKS Jedynka Słubice

7 miesięcy temu ostatni raz wybiegły na parkiet piłkarki ręczne UKS Jedynka Słubice. Tak długa przerwa doskwierała kibicom jak i zawodniczkom. To już jednak za nimi, bo właśnie ruszyła Lubuska Liga Młodziczek. Na inaugurację słubiczanki wygrały ze Spartą Gubin 24:15.

Mecz odbył się 3 października w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach.

- Zwycięstwo cieszy, bo tak naprawdę przygotowania do rozgrywek wyniosły zaledwie cztery tygodnie i to z dużymi ograniczeniami związanymi z COVID-19 - opowiada Jerzy Grabowski, opiekun szczypiornistek Jedynki. Jak podkreśla szkoleniowiec, z reguły okres przygotowawczy trwa dwa razy dłużej i to przy założeniu, że treningi odbywają się codziennie.

- Ten brak w przygotowaniach było nieco widać na parkiecie – uważa trener. – Obie drużyny grały niepewnie, ciężko im było złapać rytm gry – dodaje.

Z tej wojny nerwów zwycięsko wyszły słubiczanki, które popełniły mniej błędów i skuteczniej wykorzystywały niedoskonałości przeciwniczek. Remis było tylko w początkowych minutach, a potem zawodniczki Jedynki zaczęły stopniowo „odjeżdżać” dziewczętom z Gubina. Do przerwy prowadziły już 14:9, a ostatecznie wygrały 24:15.

W szeregach naszej drużyny najskuteczniejsza była rozgrywają Izabela Matusiak, która zdobyła aż 9 bramek, popisała się też 100% skutecznością z rzutów karnych (4/4).

UKS Jedynka Słubice – Sparta Gubin 24:15 (14:9)

Skład: Natalia Szczerbin (b), Zhasmin Abdinova (b), Pomes Oliwia 1, Nawotczyńska Gabriela 3, Terlecka Natalia, Woźniak Noemi 3, Matusiak Izabella 9, Matkowska Julia 5, Tańczak Lena 2, Fornalczyk Amelia 2, Mikołajczak Maja, Kotlińska Julia, Marciniak Hanna, Gabrysz Julia.

Za tydzień nasze szczypiornistki jadą do Kowalowa, gdzie zmierzą się z miejscową Zorzą. Jak przystało na derby, emocji na parkiecie z pewnością nie zabraknie.

Poniżej galeria zdjęć z inauguracyjnego meczu.