Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Lubusz Słubice

Czy wkrótce na stadionach zobaczymy następców Pawła Czapiewskiego i Sofii Ennaoui? Taką nadzieję mają działacze i trenerzy LKS Lubusz Słubice. Ich najmłodsi podopieczni z drugiej edycji Małego Memoriału im. Ireny Szewińskiej przywieźli aż 5 medali.

Impreza odbyła się 12 września w Międzyzdrojach. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 400 młodych lekkoatletów ze szkół podstawowych z kilka województw. W tym gronie była także kilkunastoosobowa reprezentacja Lubusza Słubice.

Uczcili pamięć legendy

Jaki jest cel memoriału? – Uczczenie imienia i osiągnięć tej wybitnej polskiej lekkoatletki, a także wyłonienie utalentowanej młodzieży, która mogłaby pójść w jej ślady – opowiada Bogusław Mamiński, jeden z pomysłodawców imprezy, były wicemistrz świata w biegu na 3 km z przeszkodami, wieloletni przyjaciel I. Szewińskiej.

Stąd w programie zawodów były przede wszystkim konkurencje, które uprawiała I. Szewińska w trakcie sportowej kariery. Dziewczęta i chłopcy podzieleni na kategorie wiekowe, od U10 do U16, biegali na dystansach od 60 do 1000 metrów, skakali w dal, wzwyż i rzucali p. palantową.

Grad życiówek i medali

- W niektórych konkurencjach startowało ponad 40 osób. Poziom był tak wysoki, że aby zdobyć medal, trzeba było uzyskać wynik ścisłej czołówki krajowej – opowiada Piotr Kiedrowicz, trener Lubusza Słubice i Słubickiej Akademii biegowej. To właśnie jego podopieczni wywalczyli w Międzyzdrojach pięć medali (w tym dwa złote), a zdecydowana większość pobiła rekordy życiowe i zanotowała miejsca w ścisłym finale.

Wyniki zawodów

Poniżej lista medalistów i finalistów (w nawiasie zajęte miejsce).

  • Lidia Tyczyńska: skok w dal - 3,47 (1m) / bieg na 60 m - 10,44 (6m)
  • Klarysa Baca Chomicz: bieg na 600 m - 1:57,72 (1m)
  • Zuzanna Smolińska: bieg na 600 m - 2:00,13 (3m)
  • Iga Mizerska: bieg na 300 m - 50,78 (4m)
  • Amelia Marciniak: bieg na 60 m - 10,34 (5m) / skok w dal - 3,22 (5m)
  • Lena Drozdowska: bieg na 300 m - 54,04 (7m)
  • Zosia Janowicz: skok w dal - 3,06 (7m)
  • Malwina Haściło: bieg na 60 m - 10,59 (8m)
  • I. Mizerska, K. Baca Chomicz, L. Drozdowska i Z. Smolinska – sztafeta 4x100 m (2m)
  • L. Tyczyńska, M. Haściło, K. Garczyk i A. Marciniak – sztafeta 4x100 m (3m)

Komplet wyników jest do pobrania TUTAJ.

Integracja poprzez sport

P. Kiedrowicz cieszy się nie tylko z uzyskanych wyników. – Na zawody pojechaliśmy całymi rodzinami, dzięki czemu dzieciaki mogły liczyć na świetny doping i wsparcie. A na koniec wybraliśmy się wspólnie na spacer nad morze, co było bardzo integrujące – podkreśla.

A kolejne starty już niebawem. Najbliższe zawody odbędą się 16 września podczas lekkoatletycznych mistrzostw Słubic (ZOBACZ).

Galeria zdjęć

Poniżej galeria zdjęć z zawodów udostępniona naszej redakcji przez klub.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.