Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Czasówka

Wielkimi krokami zbliża się inauguracyjna odsłona Słubickiej Czasówki. To zupełnie nowa impreza kolarska, która odbędzie się na niedawno oddanej do użytku ścieżce rowerowej na wale. Znamy już dokładny program imprezy, będą też atrakcje dla kibiców.

O samej imprezie informowaliśmy jeszcze w sierpniu, przy okazji objazdu trasy, w którym wziął udział sam burmistrz – ZOBACZ. Dziś możemy zaprezentować już więcej szczegółów dotyczących przebiegu imprezy. Najważniejsza z nich to harmonogram czasowy.

Program zawodów

  • 08.30 Biuro zawodów dystans krótki (4 km)
  • 09.30 Biuro zawodów dystans długi (15 km)
  • 11.00 Zamknięcie biura zawodów
  • 11.15 Oficjalne otwarcie zawodów i ścieżki rowerowej
  • 11.30 Start dystansu krótkiego (dzieci)
  • 12.30 Start dystansu długiego
  • 14.30 Dekoracje zwycięzców i losowanie nagród

Lista startowa i zapisy

Oprócz programu poznaliśmy także ostateczną listę zawodników, którzy wystąpią na dłuższym dystansie. Zgłoszenia do wyścigu są już zamknięte, w rywalizacji - zgodnie z planem - weźmie udział równo 100 osób – ZOBACZ.

Są za to jeszcze ostatnie wolne miejsce w wyścigu krótszym, przeznaczonym dla dzieci, co potwierdził nam jeden z organizatorów, Piotr Zalisz. Zgłoszenia są prowadzone drogą internetową TUTAJ. Tam też znajduje się kompletny regulamin.

Dodatkowe atrakcje

Atrakcyjnie zapowiada się nie tylko sam wyścig, ale także to, co będzie po nim. Start i meta będą zlokalizowane na wysokości Nowego Lubusza, w miejscu gdzie biegnie nowa ścieżka rowerowa na wale przeciwpowodziowym, natomiast miasteczko imprezy ma być zainstalowane nieco dalej, już w samej miejscowości.

Tam będą znajdować się m.in. biuro zawodów czy atrakcje dla dzieci (dmuchańce), a po wyścigu odbędą się dekoracje, losowanie nagród, ognisko i… impreza taneczna, na którą zaprasza sołtys Jonatan Stawarski. Mapkę lokalizacyjną można zobaczyć TUTAJ.

Dodatkowe informacje

Bieżące informacje o imprezie można śledzić na oficjalnej stronie - KLIKNIJ

 
 
 
 
 
 
 
 
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.