Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Narodowy Dzień Sportu

Słubice włączają się w ogólnopolską akcję Narodowy Dzień Sportu, kampanię propagującą aktywność fizyczną. Patronują jej m.in. Ministerstwo Sportu i Polski Komitet Olimpijski. 19 września będzie można wziąć udział w bezpłatnych treningach nie tylko na stadionie SOSiR, ale także w domu, online. 

Narodowy Dzień sportu to święto zarówno dla zapalonych miłośników aktywności fizycznej i tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. Celem tej kampanii jest zachęcenie Polaków do aktywnego życia. Ambasadorami tegorocznej edycji są m.in. Mariusz Wlazły, Hubert Hurkacz, Krzysztof Wiłkomirski, Joanna Hentka czy Paweł Korzeniowski.

Będzie to już ósma edycja wydarzenia. W wielu miastach Polski będzie można wziąć udział w darmowych treningach – online i „na żywo”.

Walka na sportowe minuty

Można np. wziąć udział w Wielkiej Rozgrzewce. W tym celu należy zarejestrować się w aplikacji Endomondo (lub się do niej zalogować), a następnie kliknąć w link.

Kryterium branym pod uwagę jest liczba aktywnych minut, które spędzamy, trenując dowolną aktywność sportową – jadąc na rowerze, rolkach, wrotkach, hulajnodze, biegając lub chodząc. Gromadząc minuty, uczestnicy walczą na rzecz swoich województw. Region, który wygra, zyska tytuł Sportowego Województwa roku 2020. 

W Słubicach zagrają w golfa i piłkę

Po rozgrzewce czas na trening. Słubice są jednym z miast partnerskich wydarzenia. Co będzie się u nas działo?

W ramach Narodowego Dnia Sportu zaplanowano kilka wydarzeń, które odbędą się na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, m.in. międzyzakładowy turniej piłki nożnej, turniej golfa oraz zajęcia pokazowe w golfa i minigolfa. Całość rozpocznie się 19 września o godz. 10:00 i potrwa cały dzień.

Zgłoszenia

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są elektronicznie pod adresem e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

---

Więcej informacji o akcji można znaleźć na stronie www.narodowydziensportu.pl.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.