Kliknij przycisk i otwórz MENU >>

25 kwietnia rząd zapowiedział „odmrażanie sportu”. Pierwszy etap tych zmian ruszy 4 maja. Oznacza to także częściowe otwarcie obiektów Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przedstawiamy, w jaki sposób będzie można z nich korzystać.

Boisko Słubice

Rząd zapowiedział odmrażanie sportu

Zgodnie z zapowiedziami premiera Mateusza Morawieckiego już po majówce będzie możliwość korzystania z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym. Chodzi o stadiony piłkarskie i lekkoatletyczne, wszelkiej maści boiska (w tym Orliki), pola golfowe, otwarte tory rolkowe, strzelnice, itp.

Wszystko jednak przy zachowaniu obostrzeń sanitarnych i ściśle określonych zasad bezpieczeństwa. Najważniejsza z nich to maksymalnie 6 osób korzystających z danego obiektu w tym samym czasie.

SOSiR otwiera obiekty

Prezes SOSiR Zbigniew Sawicki potwierdził w rozmowie z naszą redakcją, że od 4 maja będzie możliwość korzystania z podległych mu obiektów. Otwarte będą stadion lekkoatletyczny, boiska piłkarskie, pole golfowe oraz minigolf znajdujące się przy ul. Sportowej.

Będą jednak obowiązywać nieco inne zasady korzystania niż przed pandemią.

- Będzie to możliwe po uprzednim zgłoszeniu się do zarządcy obiektu celem przygotowania harmonogramu czasowego korzystania z naszej bazy, jak i również weryfikacji uczestników wchodzących na obiekt – wyjaśnia Z. Sawicki.

Jak rezerwować obiekt?

Co to oznacza w praktyce? Chcąc korzystać z wybranego obiektu trzeba będzie najpierw zadzwonić i umówić się na konkretny termin.

  • Boiska piłkarskie, stadion lekkoatletyczny. Kontakt w godz. 9-14 w dni powszednie. Telefon: 95 758 2501, e-mali: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Pole golfowe i minigolf. Kontakt w godz. 10-16 w dni powszednie. Telefon: 506 400 821.

Z obiektów można korzystać od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10-20.

Zasady obowiązujące przy korzystaniu z obiektów SOSiR

  • Zasłaniamy twarzy do momentu dotarcia na obiekt sportowy.
  • Ograniczenie liczby ćwiczących osób od maks. 6.
  • Weryfikacji uczestników zajęć (zgłoszenie do zarządcy osób wchodzących na obiekt).
  • Brak możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego (poza WC).
  • Dezynfekcji urządzeń po każdym użyciu i każdej grupie.
  • Obowiązek dezynfekcji rąk dla wchodzących i opuszczających obiekt.
  • Korzystanie z osobistego sprzętu treningowego lub dezynfekcja po każdym użyciu.

- Zachęcam do aktywności fizycznej na naszych obiektach. Mam nadzieję, że przestrzeganie tych zasad, przyczyni się do szybkiego przejścia do kolejnego etapu „rozmrażania”  proceduer – powiedział prezes Z. Sawicki.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.