UKS Jedynka Słubice

To był mecz godny dwóch najlepszych drużyn w Lubuskiej Lidze Młodziczek w piłce ręcznej. Lider Świebodzin po zaciętym pojedynku pokonał Jedynkę Słubice 21:19. Przegrana znacznie zmniejszyła szanse naszych szczypiornistek na obronę mistrzowskiego tytułu.

Mecz odbył się 22 lutego w Świebodzinie. O przebiegu spotkania opowiedział nam Jerzy Grabowski, trener i opiekun słubiczanek.

---

To był najważniejszy mecz w tym sezonie ligowym. Pokonanie Lidera przedłużało realną szansę na obronę tytułu mistrzowskiego z ubiegłego roku, dlatego oba zespoły przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Do jedenastej minuty widać było lekką przewagę naszych dziewcząt, potem gra się wyrównała. W bramce świetnie spisywała się Marta Heppner, która obroniła 4 rzuty karne. Pierwsza część meczu zakończyła się wynikiem remisowym 11:11.

Początek drugiej połowy przypominał pierwsze minuty z pierwszej część meczu. W 36 minuty jeszcze prowadziliśmy 16:14. Od tego momentu zaczęły się liczne błędy – 3 straty, przestrzelony karny oraz 3 niewykorzystane sytuacje sam na sam z bramkarką rywalek. A z drugiej strony zawodniczki Lidera wykorzystały wszystkie szanse i trafiały celnie, doprowadzając do przewagi 19:16.

W końcówce słubiczanki trafiły celnie 2 razy i przegrywały tylko 18:19. Na 2 minuty przed końcem była jeszcze szansa na wyrównanie, ale to Lider był skuteczniejszy i mecz zakończył się wynikiem 19:21 dla ekipy ze Świebodzina.

Na szczególne wyróżnienie w naszej drużynie zasługują: Ola Wroniewicz, która zdobyła 6 bramek i świetnie grała w obronie, oraz bramkarka Marta Heppner.

---

Tyle trener Jerzy Grabowski. Co ten wynik oznacza w praktyce? UKS Jedynka ma już tylko teoretyczne szanse na obronę mistrzowskiego tytułu, ale wciąż pozostaje w grze o drugie miejsce, premiowane awansem do rozgrywek centralnych.

Kluczem do tego będzie rewanżowe spotkanie u siebie z Liderem (29 luty) oraz wyjazdowa potyczka ze Spartakusem Zielona Góra (28 marca), który obecnie zajmuje drugą lokatę. Trzymamy kciuki!

Poniżej jedna z bramkowych akcji w wykonaniu słubiczanek. Więcej filmików z meczu ze Świebodzinem znajdziecie na oficjalnej stronie klubowej na Facebooku - ZOBACZ.

MUKS lider Świebodzin - UKS Jedynka Słubice 19:21 (11:11)

Skład: Marta Heppner, Klaudia Gancarz, Aleksandra Wroniewicz (6), Iga Rajda (3), Izabella Matusiak (1), Julia Matkowska (1), Gabriela Nawotczyńska, Noemi Woźniak, Oliwia Pomes, Inga Białkowska (2), Amelia Fornalczyk (2), Julia Różańska (4), Liliana Cyganiak. Trener: Jerzy Grabowski. Kierownik drużyny: Janusz Wardak.

Komplet wyników i tabela na stronie: rozgrywki.zprp.pl.