Z przytupem przypomniały o sobie szczypiornistki UKS Jedynka Słubice. W pierwszym po kilkutygodniowej przerwie pojedynku w Lubuskiej Lidze Młodziczek, słubiczanki pokonały na wyjeździe Czarnych Żagań 32:10. I wciąż liczą się w walce o tytuł mistrzyń województwa.

Jedynka - Czarni

Mecz odbył się 15 lutego w Żaganiu. Dla podopiecznych trenera Jerzego Grabowskiego było to pierwszy spotkanie rundy rewanżowej. I - jak się okazało - bardzo udane.

Początek nie zwiastował jednak tak wysokiego zwycięstwa. Obie drużyny grały punkty za punkt i dopiero w końcówce pierwszej połowy zaznaczyła się nieznaczna przewaga zespołu Jedynki. Słubiczanki wrzuciły szósty bieg dopiero po zmianie stron.

Obrona kluczem do zwycięstwa

Z postawy swoich zawodniczek bardzo zadowolony był J. Grabowski.

- Marta Heppner „zamurowała” bramkę, a Julka Matkowska szalała na rozegraniu i zdobyła aż 8 bramek. 8 bramek zdobyła również Ola Wroniewicz. Inga Białkowska wykorzystała wszystkie 5 rzutów karnych, a Gabrysia Nawotczyńska celnie trafiała po kontrach – opowiada szkoleniowiec.

Efekt? Drugą połowę Jedynka wygrywa aż 19:1, a cały mecz 32:10. To praktycznie powtórka z pierwszego spotkania tych drużyn w tegorocznych rozgrywkach. W październiku słubiczanki wygrały u siebie 26:6.

Grają coraz lepiej

J. Grabowski cieszy się jeszcze z jednej rzeczy. - Przez ostatnie pięć lat mecze naszej Jedynki z Czarnymi były bardzo zacięte i stały na wysokim poziomie. W tym sezonie jednak zauważalna jest dominacja Słubic. Ta różnica to potwierdzenie, że dziewczyny wykonują naprawdę świetną pracę i idą do przodu – podkreśla.

Z Liderem o fotel lidera

Prawdziwy sprawdzian formy czeka słubiczanki 22 lutego, także na wyjeździe. Wtedy zmierzą się z Liderem Świebodziny, który jest aktualnym… liderem ligowej tabeli.

- Tak naprawdę będzie to mecz o mistrzostwo województwa. Jeżeli wygramy, wszystko rozstrzygnie się za dwa tygodnie w Słubicach w meczu rewanżowym. W przypadku porażki, zostanie nam walka o 2 miejsce – wyjaśnia trener.

UKS Czarni Żągań - UKS Jedynka Słubice 10:32 (9:13)

Skład: Marta Heppner, Klaudia Gancarz (2), Aleksandra Wroniewicz (8), Iga Rajda (1), Natalia Terlecka, Julia Matkowska (8),  Gabriela Nawotczyńska (3), Noemi Woźniak (1), Oliwia Pomes (1), Inga Białkowska (7), Amelia Fornalczyk (1),  Julia Różańska, Liliana Cyganiak. Trener: Jerzy Grabowski. Kierownik: Janusz Wardak.

Komplet wyników i tabela na stronie: rozgrywki.zprp.pl.