Dobre wieści z piłkarskich aren. Zawodnicy UKS Polonia Słubice wygrali turniej eliminacyjny „Rozgrywek o Puchar Prezesa PZPN” w kategorii U12. W styczniu wystąpią w finale wojewódzkim, którego zwycięzca pojedzie na wielki finał do Warszawy.

u12 deszczno

Turniej odbył się 14 grudnia w Zespole Szkół w Deszcznie. Łatwo nie było, bo poloniści za rywali mieli najlepsze drużyny z północnej części naszego województwa (południe miało osobne eliminacje), w tym mocne ekipy z Gorzowa, Skwierzyny czy Kostrzyna nad Odrą.

Grano systemem każdy z każdym. W pięciu pojedynkach drużyna Polonii zanotowała aż 4 wygrane i tylko 1 porażkę, co pozwoliło jej sięgnąć po zwycięstwo i upragniony awans.

Z postawy swoich podopiecznych ucieszył się trener Jakub Augustyniak. – Nasi podopieczni pokazali wielką klasę. Tym bardziej, że chłopaki trenują cały czas na dworze, natomiast na hali mieliśmy raptem dwa treningi – przekazał naszej redakcji.

u12 deszczno2

Drugim finalistą został Stilon Gorzów, który wygrał drugi turniej eliminacyjny dla północy województwa, rozgrywany dzień później w Kowalowie. Finałową czwórkę uzupełnią dwie drużyny z eliminacji zielonogórskich. Finał wojewódzki odbędzie się 11 stycznia w Babimoście. Do Warszawy, na finał krajowy, uda się tylko zwycięzca.