Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Dawno nie było takich emocji podczas meczu z udziałem UKS Jedynka Słubice. 14 grudnia na własnym parkiecie słubiczanki podejmowały UKS Spartakus Handball Team Zielona Góra. W regulaminowym czasie gry był remis, rozstrzygnięcie przyniosły dopiero rzuty karne.

jedynka spartakus

Zielonogórzanki to aktualne liderki Lubuskiej Ligi Młodziczek (nasze szczypiornistki mają rozegrane dwa spotkania mniej) i kibice spodziewali się, że tym razem nie będzie tak wysokiego i okazałego zwycięstwa jak w poprzedniej kolejce z Sokołem Żary.

Rywalki postawiły trudne warunki gry. Do przerwy wygrywały aż 15:10 i nic nie wskazywało na to, że słubiczanki zanotują trzecią wygraną z rzędu. Uwagi trenera Jerzego Grabowskiego jednak poskutkowały i jego podopieczne zaczęły odrabiać straty, ostatecznie doprowadzając na koniec meczu do remisu 26:26.

Takim jednak wynikiem, zgodnie z przepisami rozgrywek, to spotkanie zakończyć się nie mogło. Sędziowie zarządzili więc rzuty karne. Te słubiczanki wygrały 3:1, w czym ogromna zasługa bramkarki Marty Heppner, który „wyciągnęła” aż trzy karne z rzędu. Po ich zakończeniu radości nie było końca, a zawodniczki zebrały duże (i zasłużone) brawa od kibiców.

Poniżej nagranie wideo z rzutów karnych. Polecamy obejrzeć do końca.
UKS Jedynka Słubice - UKS Spartakus Handball Team Zielona Góra 26:26 (10:15), k. 3:1

Skład zespołu: Klaudia Gancarz, Marta Heppner, Aleksandra Wroniewicz (6), Iga Rajda (2), Natalia Terlecka, Julia Matkowska, Izabella Matusiak (3), Gabriela Nawotczyńska, Noemi Woźniak (1), Oliwia Pomes, Inga Białkowska (4), Amelia Fornalczyk,  Julia Różańska (5), Liliana Cyganiak (5).

Tabela i komplet wyników na stronie rozgrywki.zprp.pl.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.