Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Środowisko policyjne postanowiło docenić najlepszych sportowców ze swojego grona. Na 100-lecie powołania policji wyróżniono 100 takich osób. Wśród nich znalazła się dyskobolka Małgorzata Krzyżan ze Słubic.

gosia policja_100_2
W Warszawie nagrodzono 100 najlepszych policyjnych sportowców

Okazją do nagrodzenia 100. policyjnych sportowców z całego kraju, była setna rocznica powołania Policji Państwowej. Uroczystość odbyła się 22 listopadzie w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie. Wśród zaproszonych gości było wielu mistrzów olimpijskich i szefów sportowych związków.

Policjantom nagrody wręczali komendant główny policji gen. insp. Jarosław Szymczyk oraz szef PKOl Andrzej Kraśnicki. - To dzięki wam obywatele wiedzą, że nie tylko służymy, ale mamy też swoje pasje i takich ludzi jest w polskiej policji naprawdę mnóstwo i że są to wspaniali ludzie – mówił komendant do wyróżnionych.

gosia policja_100_1
M. Krzyżan i komendant J. Szymczyk

W tym gronie znalazła się także Małgorzata Krzyżan, reprezentująca Szkołę Policji w Pile, gdzie jest młodszym wykładowcą w Zakładzie Prawa i Kryminalistyki. Zawodniczka LKS Lubusz Słubice służy w policji w stopniu aspiranta sztabowego. Z rąk komendanta otrzymała podziękowanie za trud wkładany w treningi i godzenie pasji z codziennymi obowiązkami służbowymi.

Przypomnijmy, M. Krzyżan to wielokrotna medalistka mistrzostw Europy i świata weteranów w rzucie dyskiem oraz pchnięciu kulą. Jej największy sukces to złoto wywalczone w 2016 roku na światowym czempionacie w Australii. W tym roku we włoskiej Wenecji sięgnęła po tytuł wicemistrzyni Europy. Jest także aktualną rekordzistką Polski w kategorii K50.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.