Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To się kibicom nigdy nie znudzi. Kolejny mecz i kolejne zwycięstwo mają na swoim koncie szczypiornistki UKS Jedynka Słubice. Tym razem swój drugi ligowy pojedynek wygrała drużyna młodziczek.

jedynka sokol
Młodziczki UKS Jedynka Slubice z trenerem J. Grabowskim

7 grudnia podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego pokonały rówieśniczki z Sokoła Żary aż 31:6. Wygrana robi wrażenie, tym bardziej, że została odniesiona na wyjeździe. O przebieg spotkania zapytaliśmy Rafała Wroniewicza z UKS-u. O to co nam przekazał.

Dziewczęta z Jedynki były faworytkami i nie zawiodły, mimo że musiały grać bez obu bramkarek. Marta Heppner miała konsultacje w Płocku, a Klaudia Gancarz problemy ze zdrowiem. W tej sytuacji między słupkami stawały na zmianę Iza Matusiak, Inga Białkowska oraz Liliana Cyganiak i świetnie sobie radziły (m.in. dwa obronione rzuty karne). Przez cały mecz na boisku dominowały słubiczanki, które bardzo aktywną wysoką obroną nie pozwoliły na wiele gospodyniom. Większość bramek dla Jedynki padła po udanych przechwytach i skutecznie przeprowadzonych kontratakach. Oprócz postawy „bramkarek” na wyróżnienie zasługuje świetna gra obronna Ingi Białkowskiej. Dobrze zaprezentowały się również skrzydłowe: Liliana Cyganiak oraz Gabriela Nawotczyńska. 

MKS Sokół Żary – UKS Jedynka Słubice 6:31 (3:16)

UKS JEDYNKA SŁUBICE:  Klaudia Gancarz, Aleksandra Wroniewicz (4), Iga Rajda (1), Natalia Terlecka, Julia Matkowska (1), Izabella Matusiak (1), Gabriela Nawotczyńska (4) Noemi Woźniak (1) Oliwia Pomes (4), Inga Białkowska (5), Amelia Fornalczyk (1),  Julia Różańska (3), Liliana Cyganiak (6). Trener: Jerzy Grabowski. Kierownik drużyny: Dariusz Rajda.

jedynka sokol_2
Słubiczanki zawsze moga liczyć na wsparcie kibiców

Choć sezon w pełni, to dla słubiczanek był to dopiero drugi mecz w Lubuskiej Lidze Młodziczek. Spotkania z Liderem Świebodzin oraz Spartą Gubin zostały przełożone na inny termin z powodu konsultacji wojewódzkich OSPR w Żaganiu oraz zgrupowania kadry województwa w Resku.

Teraz terminarz będzie nieco bardziej napięty. Na kolejny mecz z udziałem UKS Jedynka Słubice, tym razem u siebie, zapraszamy już 14 grudnia do hali przy Szkole Podstawowej nr 1 w Słubicach. Początek spotkania o godz. 10:00.

Tabela i komplet wyników na stronie rozgrywki.zprp.pl.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.