Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami druga odsłona Słubickiego Turnieju E-sportowego, tym razem rozgrywanego na platformie FIFA 20. Po wymagającym, dwudniowym turnieju finałowym najlepszy okazał się Bartek Donigiewicz.

Bartek Donigiewicz
E-sportowy mistrz Słubic - Bartek Donigiewicz

Nowy mistrz to prawdziwa rewelacja turnieju. W pierwszej edycji imprezy, rozgrywanej w kwietniu na platformie PES 2019, Bartkowi nie udało się nawet wyjść z grupy. Teraz jako jedyny nie przegrał, ani nie zremisował żadnego spotkania. W finale pokonał Romka Marynowskiego 7:1. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Daniel Stolarek.

Miejscem rozgrywania finału była sala kinowa Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury, która dobrze sprawdziła się jako arena e-zmagań. Duży ekran, wygodne siedzenia i profesjonalne nagłośnienie zapewniły komfort zarówno dopingującym kibicom, jak i skupionym na grze uczestnikom. A tych było sporo, bo ponad 60.

Mieli o co rywalizować, bo organizatorzy postarali się o wartościowe nagrody. Puchary dla najlepszych ufundował burmistrz Słubic, a najlepsza trójka otrzymała nagrody pieniężne (odpowiednio 300, 200 i 100 złotych). Słubickich graczy wsparła też firma Ragequit, która tworzy koszulki dla miłośników gier komputerowych.

E-sport
Pomysłodawcy turnieju - R. Kubica i M. Gołębiowski

Z przebiegu turnieju zadowoleni są Michał Gołębiowski i Robert Kubica, duet organizatorów. – Było ekstra, bez żadnych komplikacji. Atmosfera sympatyczna. Choć emocje potrafiły być bardzo duże, to gracze zachowywali się na poziomie – ocenili turniej.

Podobnego zdania był burmistrz Mariusz Olejniczak, który oglądał finałową batalię i wręczał nagrody. – Jestem pod wrażeniem poziomu rozgrywek. Dziękuję wszystkim za udział i gratuluję. Cieszę się, że e-sport w Słubicach się rozwija. Nie zapominajcie tylko o aktywności fizycznej w realu – mówił podczas dekoracji.

E-sport
E-sport cieszy się coraz wiekszą popularnością

Radości ze zwycięstwa nie krył Bartek Donigiewicz, który przyznał, że gry komputerowa to dla niego jedna z ulubionych form rozrywki. - Gram głównie w weekendy, czasem poświęcam na to nawet kilkanaście godzin – powiedział naszej redakcji tuż po finale. Jak wspomina, zaczynał od Play Station 2 i gry FIFA 10, a potem przerabiał jej kolejne wersje. W przyszłości nie wyklucza nawet zajęcia się e-sportem na poważnie.

Tytuł mistrza Słubic to dla niego duża nobilitacja, dlatego zapowiada, że będzie go bronić w kolejnych edycjach turnieju. A te już wiadomo, że będą – przynajmniej tak poinformowali naszą redakcję organizatorzy. Zdradzili również kilka ciekawych pomysłów na urozmaicenie e-sportowej rywalizacji, ale o tym więcej już niebawem.

Komplet wyników i końcowy protokół do pobrania poniżej.

OFICJALNE WYNIKI

Zapraszamy do obejrzenia galeria zdjęć z finałowego turnieju.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 Yiruma 2019-11-12 14:30
Może w przyszłości jakiś turniej CS:GO? :D

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.