Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Kolejna odsłona Testu Coopera za nami! W imprezie przygotowanej wspólnie przez Lubusz Słubice i Słubicką Akademię Biegową wzięła udział blisko setka osób. Biegali i mali, i duzi, a na najlepszych czekały statuetki.

Test Coopera

Ze wszystkich dotychczasowych edycji testu, ta właśnie miała najbardziej rodzinny charakter. – To efekt tego, że bieganiem interesują się całe rodziny. I właśnie w tej formie decydują się wspólnie spędzać czas. To bardzo budujące – relacjonuje Piotr Kiedrowicz, szef akademii i pomysłodawca testu.

Choć w teście chodzi o przebiegnięcie jak najdłuższego dystansu w trakcie 12 minut, to nie rywalizacja była najważniejsza, lecz właśnie poruszanie się na świeżym powietrzu i sprawdzenie swojej kondycji. Trzeba jednak przyznać, że kilkoro uczestników zanotowało imponujące wyniki.

Wśród panów zwyciężył Arkadiusz Blacharski z Garbicza, który uzyskał 3380 metrów. Świetnie spisał się będący tuż za nim 15-letni Dymitr Łazdowski z wynikiem 3330 metrów. Niewiele zabrakło mu do rekordu Słubic, który wciąż należy do weterana Grzegorza Ulanowskiego i wynosi 3410 metrów.

Równie okazały rezultat zanotowała rówieśniczka Dymitra Natalia Kiedrowicz, która jako jedyna w kategorii kobiet pokonała granicę 3 km (3010 metrów). Jej przypadła także w udziale nagroda za największy postęp (od wiosny tego roku poprawiła się o 635 metrów). Wśród panów największy progres przypadł w udziale Maciejowi Konczyńskiemu, który „wybiegał” 3300 metrów (to lepiej aż o 520 metrów).

Test Coopera

Wysiłek uczestników został nagrodzony. Za metą na najlepszych czekały okazałe statuetki, wyróżniono także najszybszych w poszczególnych kategoriach wiekowych, oczywiście osobno mężczyzn i kobiety.

ZOBACZ KOMPLET WYNIKÓW

Z dużej frekwencji i osiągniętych wyników ucieszył się Ryszard Chustecki, prezes Lubusza Słubice i dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie był rozgrywany test. – Z poziomem kondycji w naszej lokalnej społeczności jest coraz lepiej. Jestem dumny, że udało nam się rozbiegać Słubice. A to jeszcze nie koniec – powiedział na koniec testu.

Na Test Coopera zajrzeliśmy także z naszym obiektywem. Poniżej relacja.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.