Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Pamiętacie wysłużoną siłownię na dawnym Ośrodku Sportu i Rekreacji? Korzystało z niej wiele pokoleń lokalnych sportowców, ale ostatnimi laty stała zaniedbana. Teraz to się zmieniło. Pomieszczenie zostało wyremontowane, pojawiły się też nowe urządzenia. Siłownia już działa i można z niej korzystać.

Siłownia dla biegaczy

Zmiany to efekt projektu „Siłownia dla biegaczy”, którego wnioskodawcą był LKS Lubusz Słubice. Na jego pomysł wpadł Piotr Kiedrowicz, trener Lubusza i założyciel Słubickiej Akademii Biegowej.

- Zajęcia na siłowni są często niedocenianą, ale niezwykle istotną formą treningu w wielu dyscyplinach, a szczególnie w lekkiej atletyce. Znacząco wpływają m.in. na ekonomikę biegu, zapobiegają kontuzjom i przeciążeniom – wyjaśnia trener. – Istniejący obiekt niestety nie nadawał się do bezpiecznego użytkowania, stąd pomysł, aby to miejsce zmienić i udostępnić wszystkim chętnym – podkreśla P. Kiedrowicz.

W lutym 2019 roku klub złożył wniosek o dofinansowanie do gminy Słubice. Burmistrzowi Mariuszowi Olejniczakowi pomysł się spodobał i postanowił przyznać środki na zakup odpowiednich urządzeń. Remontem wnętrza zajął się Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Wymieniliśmy okna i grzejniki, odnowiliśmy podłogę, odmalowaliśmy ściany, zamontowaliśmy nowe oświetlenie – wylicza dyrektor Ryszard Chustecki. A starych urządzeń nie zniszczono - po odpowiedniej konserwacji będą służyć dalej w innych miejscach.

Siłownia dla biegaczy

4 października odbyło się uroczyste otwarcie siłowni z udziałem burmistrza M. Olejniczaka i prezesa SOSiR Zbigniewa Sawickiego. Do symbolicznego przecięcia wstęgi zaproszono też olimpijczyka z Tokio i wiceprezesa Lubusza Edwarda Czernika, dyrektora Euroregionu Pro Europa Viadrina Krzysztofa Szydłaka oraz pomysłodawcę P. Kiedrowicza, który od razu przeprowadził krótki, pokazowy trening. A sprawność nowych urządzeń osobiście przetestował sam burmistrz.

- Cieszę się, że będzie można ćwiczyć tutaj w przyzwoitych warunkach. Bardzo wielu mieszkańców naszej gminy uprawia bieganie, więc nam nie pozostaje nam nic innego jak umożliwić im treningi na odpowiednim poziomie. A to dopiero początek naszej współpracy, bo wiem, że klub i akademia mają kolejne, ciekawe pomysły - powiedział M. Olejniczak.

Kto może korzystać z siłowni? Choć projekt nazywa się „Siłownia dla biegaczy” to oczywiście nie jest ona przeznaczona tylko dla biegających osób. – Potwierdzam, że nowy obiekt będzie dostępny dla każdego: lekkoatletów, piłkarzy, tenisistów, itd. Także mieszkańcy będą mogli korzystać – wyjaśnia R. Chustecki.

Zasady, w tym symboliczna - jak podkreśla R. Chustecki - odpłatność, i harmonogram korzystania z nowej siłowni będą określone przez zarządcę obiektu, czyli SOSiR. Wszystkie zainteresowane osoby (oraz kluby) mogą kontaktować się bezpośrednio z ośrodkiem.

Poniżej galeria zdjęć z otwarcia siłowni.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.