Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Za nami XXI edycja Golickiej Mili. Na wymagającej trasie wokół miejscowej szkoły zmierzyło się ponad pół tysiąca biegaczy. Na najlepszych czekały na mecie nagrody, a na wszystkich tradycyjna grochówka.

golicka 21_bg

Tegoroczna odsłona jednej z najstarszych imprez sportowych w naszej gminie odbyła się 27 września. Na przełajowe zmagania przyjechały dzieci i młodzież z większości szkół naszego regionu, ale nie zabrakło także biegających rodziców i opiekunów.

Organizatorzy przygotowali 22 biegi – podzielone wg wieku oraz płci. Choć pogoda była wietrzna i deszczowa, to frekwencja dopisała - łącznie wystartowały 524 osoby! Na trasie mieliśmy wszystko to, na co czekają sportowi kibice: mnóstwo emocji, walkę do ostatnich metrów, łzy radości (ale także smutku).

Tradycyjnie o sprawną organizację zadbali wspólnie dyrekcja i pracownicy Szkoły Podstawowej w Golicach z nieocenioną Elżbietą Mierzejewską na czele. Mogli przy tym liczyć na wsparcie swoich przyjaciół i partnerów, m.in. lokalne samorządy (gminę i powiat), K-SSSE, Lubusz Słubice, SOSiR i wielu, wielu innych.

Rywalizacji na trasie przyglądało się sporo kibiców, wśród nich także wiceburmistrz Słubic Adriana Dydna-Marycka oraz szef Rady Miejskiej Grzegorz Cholewczyński. Oni także wręczali nagrody najlepszym biegaczkom i biegaczom. Zwycięzca każdego biegu otrzymał okazały puchar, pierwsza trójka medale, a czołowa szóstka pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. A każdy mógł za metą spróbować słynnej grochówki przygotowanej przez RSP.

GOlicka Mila

- Świetna impreza, widać, że dzieci są uradowane, choć u tych najmłodszych biegaczy dało się zauważyć duże napięcie przed startem – mówiła wiceburmistrz, która pełniła także funkcję honorowego startera.

Poziom zawodów wysoko ocenia Piotr Kiedrowicz, trener Lubusza Słubice i założyciele Słubickiej Akademii Biegowej, który był także spikerem zawodów. – Miło patrzeć jak nasza młodzież garnie się do sportu. Widać, że systematyczna praca przynosi efekty. Moi podopieczni wygrali aż 6 biegów i zdobyli 18 miejsc na podium – ucieszył się szkoleniowiec.

Czy niektórych z nich zobaczymy niebawem na mistrzowskich imprezach i będziemy czytać o zdobywanych medalach i tytułach? Być może, ale wszyscy zgodnie podkreślali, że najważniejsze jest to, aby ci młodzi ludzie po prostu połknęli bakcyla zdrowego stylu życia i był on dla nich atrakcyjną alternatywą. Szczególnie wobec takich zagrożeń jak różnego rodzaju używki i coraz większe uzależnienie do komputerów i telefonów.

- Wszyscy są wygrani, bo wszyscy biegamy. I to jest najważniejsze – podsumowała imprezę dyrektor szkoły Teresa Wieczorek-Kudryk.

Komplet wyników poznamy już niebawem, gdy tylko organizatorzy sporządzą końcowy protokół. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z najlepszymi szóstkami w poszczególnych biegach.

ZOBACZ WYNIKI

Poniżej garść fotek z imprezy. Pełna fotorelacja już niebawem.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.