Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Najlepszy sposób na rozwój? Uczyć się od najlepszych! Szczypiornistki UKS Jedynka Słubice miały tę okazję i poznały metody szkoleniowe czołowych polskich trenerów. W tym gronie był m.in. Mariusz Jurasik, członek „Orłów Wenty” i dwukrotny medalista mistrzostw świata w piłce ręcznej.

jedynka nowa_sol_2
Słubiczanki z M. Jurasikiem

Jak do tego doszło? W dniach 7-8 września w Nowej Soli odbyła się konferencja szkoleniowa dla trenerów piłki ręcznej z województw lubuskiego i dolnośląskiego. W kursie, jako grupa demonstracyjna, wzięło udział aż 8 zawodniczek słubickiego klubu (Iga Rajda, Aleksandra Wroniewicz, Izabella Matusiak, Julia Matkowska, Noemi Woźniak, Julia Różańska oraz bramkarki Marta Heppner i Klaudia Gancarz).

Zajęcia z metodyki i taktyki poprowadził sam Mariusz Jurasik, były prawoskrzydłowy reprezentacji Polski, a obecnie trener narodowej kadry juniorów młodszych i szkoleniowiec SMS Kielce. Na swoim koncie ma aż 207 oficjalnych spotkań międzypaństwowych. Z reprezentacją Polski zdobywał srebrny (2007) i brązowy (2009) medal mistrzostw świata, uczestniczył też w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie (2008).

To jednak nie wszystko. Nasze bramkarki pod swoja pieczę wziął Rafał Bernacki – były bramkarz reprezentacji Polski (150 meczów na koncie), uczestnik mistrzostw świata w 2003 roku, a obecnie także trener w SMS Kielce.

jedynka nowa_sol_1
J. Grabowski i J. Buczak

Dziewczęta miały tez okazję dowiedzieć się jak unikać kontuzji i zapobiegać urazom. Opowiadał o tym Jerzy Buczak – fizjoterapeuta męskiej reprezentacji Polski w piłce ręcznej oraz kadry Polski w żużlu i wioślarstwie.

- Dla młodych zawodniczek słubickiej Jedynki to było wielkie wyróżnienie mieć możliwość trenowania z legendami polskiej piłki ręcznej. Mamy nadzieję, że zaowocuje to wysokimi wynikami w rozgrywkach ligowych – cieszy się trener Jerzy Grabowski.

Początek sezonu już w październiku. Trzymamy kciuki za dalsze przygotowania.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.