Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To historyczny sukces! Polska została Drużynowym Mistrzem Europy w lekkiej atletyce. Swój wymierny wkład w ten sukces mieli sportowcy związani ze Słubicami.

Marcin lewandowski
M. Lewandowski (z lewej) i A. Plichta (z prawej) na stadionie w Słubicach

Impreza odbyła się w dniach 9-11 sierpnia w Bydgoszczy. Biało-czerwona reprezentacja udźwignęła rolę faworyta, a także presję gospodarza, i sięgnęła po raz pierwszy w historii po złoty medal tej imprezy. Do tej pory największym sukcesem Polaków na DME było drugie miejsce wywalczone w 2017 roku.

Na bydgoskim stadionie nasi lekkoatleci nie pozostawili złudzeń jaki obecnie kraj jest najlepszy w Europie w „królowej sportu”. W trakcie trzydniowych zmagań Polska zgromadziła 345 punktów pokonując Niemcy (317,5) oraz Francję (316,5).

Wymierny udział w tym sukcesie mieli sportowcy związani ze Słubicami. Zwycięstwo i komplet 12 punktów zainkasowała Sofia Ennaoui (AZS UMCS Lublin), która do 2016 roku reprezentowała Lubusz Słubice. Podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka wygrała bieg na 1500 metrów. Na tym samym dystansie najlepszy był mistrz Europy Marcin Lewandowski, wychowanek trenera Piotra Kiedrowicza i ambasador Słubic, który pierwsze sportowe kroki stawiał w naszym mieście (obecnie reprezentuje barwy Zawiszy Bydgoszcz).

Swoje pierwsze doświadczenie w zawodach seniorskich na międzynarodowym poziomie zebrał sprinter Antoni Plichta z Lubusza Słubice, świeżo upieczony wicemistrz Europy U20 na dystansie 100 metrów. W Bydgoszczy podopieczny Krzysztofa Wesołka był członkiem sztafety 4x100 metrów i choć w decydującym biegu nie wziął udziału (był rezerwowym), to sam fakt, że został powołany do reprezentacji, zasługuje na duże uznanie.

Sportowcom i ich trenerom gratulujemy!

KOMPLET WYNIKÓW
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 kreplas 2019-08-12 15:24
Gratuluję:).

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.