To była udana impreza dla Lubusza Słubice. Podczas mistrzostw Polski juniorów (U20) w Raciborzu reprezentanci naszego klubu zdobyli 3 medale – złoto, srebro i brąz.

lubusz sztafeta

O „złotym” Antonim Plichcie, który wygrał rywalizację na 100 metrów, pisaliśmy w czwartek – ZOBACZ. W kolejnych dniach mistrzostw (które trwały do 3 do 5 lipca) on i jego koledzy dołożyli do klubowej kolekcji kolejne krążki.

Po brąz sięgnęła sztafeta 4x100 metrów w składzie: Krzysztof Wyrwas (trener Edward Czernik), Sebastian Wieliczko (trener Jacek Grześkowiak), Jakub Czak (trenerzy Jacek Grześkowiak i Krzysztof Kaczmarek) oraz Antoni Plichta (trener Krzysztof Wesołek). Panowie przebiegli dystans w czasie 42.38, co dało im ostatecznie trzecie miejsce na podium.

Ostatniego dnia zawodów srebro wywalczył niezawodny Jakub Czak. Słubiczanin w eliminacjach ustanowił nowy rekord życiowy pokonując 110 metrów przez płotki (o wysokości 99,1 cm) w równo 14 sekund. W finale pobiegł tylko o 0,02 sek. wolniej, co dało mu drugą lokatę i upragniony medal.

W dorobku Lubusza Słubice z mistrzostw Polski juniorów są nie tylko medale, ale również wartościowe rezultaty pozostałych zawodników. Poniżej kompletna lista startów.
  • Antoni Plichta - 100 metrów, 1 miejsce, czas 10.61 (el. 10.58)
  • Jakub Czak – 110 metrów ppł, 2 miejsce, czas 14.02 (el. 14.00)
  • Sebastian Wieliczko – 100 metrów, 17 miejsce, czas 11.24
  • Krzysztof Wyrwas – 100 metrów, 21 miejsce, czas 11.33
  • Krzysztof Wyrwas – skok w dal, 13 miejsce, 6.55
W klasyfikacji klubowej (medalowej) na tych mistrzostwach Lubusz Słubice zajął 9 miejsce. Warto wspomnieć, że całe województwo lubuskie zdobyło łącznie 6 medali, z czego połowa przypadła w udziale właśnie lekkoatletom Lubusza.