Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To było dla sprintera Lubusza Słubice ukoronowanie pierwszej części świetnego sezonu. Antoni Plichta w imponującym stylu sięgnął po złoty medal mistrzostw Polski w kategorii U20 (juniorów) na dystansie 100 metrów.

plichta gliwice

Trzydniowe mistrzostwa Polski odbywają się w Raciborzu i potrwają od 3 do 5 lipca. Już pierwszego dnia imprezy mieliśmy powód do radości. Antoni Plichta był jednym z faworytów do podium w biegu na 100 metrów, ale wiadomo – to tylko sport i wszystko może się zdarzyć.

Popularny Antek wytrzymał presję. W finale uzyskał czas 10.61 zwyciężając w pięknym stylu. Nad kolejnym z rywali miał aż 0.26 s przewagi. Wcześniej w eliminacjach uzyskał 10.58, również zajmując pierwsze miejsce w swojej serii.

Dla podopiecznego trenera Krzysztofa Wesołka to nie koniec zmagań na tych mistrzostwach. Zobaczymy go jeszcze w drużynowej rywalizacji – sztafecie 4x100 metrów.

A po mistrzostwach Polski przyjdzie czas na kolejne wyzwanie, już w międzynarodowym towarzystwie - mistrzostwa Europy U20, na które nasz zawodnik wypełnił wcześniej minimum kwalifikacyjne.
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.