Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Koniec roku szkolnego nie oznacza dla młodych piłkarzy UKS Polonia Słubice końca sezonu. Po ligowych zmaganiach przyszedł czas na boje na międzynarodowych arenach. W ostatnim tygodniu czerwca klub wziął udział w prestiżowym turnieju Balaton Trófea na Węgrzech. I to z jakim skutkiem!

polonia wegry_1
W turnieju wzięło udział aż 127 drużyn

Do miejscowości Siófok, położonej przy jednym z największych w Europie jeziorze Balaton, udała się aż 42-osobowa reprezentacja klubu, startująca w trzech kategoriach wiekowych. Nie mieli łatwego zadania, bo o końcowe trofea rywalizowało aż 127 drużyn z 13 krajów.

- Duża konkurencja nie wystraszyła naszych chłopaków, którzy spisali się znakomicie. Dwa miejsce na podium i jedno tuż za nim to naprawdę powód do dumy – opowiada trener Piotr Dmuchowski. Oprócz niego piłkarzami opiekowali się Eligiusz Krzeptowski oraz Tomasz Dziabas.

Jak wypadli ich podopieczni? Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z rocznika 2004-2005, którzy nie przegrali ani jednego meczu i zajęli pierwsze miejsce. Niewiele gorzej spisali się ich młodsi o rok koledzy (2006), którzy uplasowali się na trzeciej lokacie. Blisko podium była także drużyna z rocznika 2007-2008, która wywalczyła piątą pozycję.

polonia wegry_2
Drużyna z rocznika 2004-2005 wywalczyła 1 miejsce

- To kolejny duży sukces międzynarodowy w historii naszej klubu – cieszy się P. Dmuchowski. Przypomnijmy, rok temu młodzi poloniści sięgnęli po historyczne zwycięstwo podczas silnie obsadzonego Fragaria Cup w słowackim Preszowie.

Emocje na boisku to jedno, ale szczególnym momentem była ceremonia zakończenia turnieju. Dekoracja zwycięzców odbyła się przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego. – Ta chwila zapadnie w naszej pamięci - zawodników, trenerów i rodziców - na długie lata. Czuliśmy nie tylko dumę, ale i ogromne wzruszenie – opowiada P. Dmuchowski.

Tak cieszyli się zawodnicy UKS Polonia Słubice

Sukces wywalczyli piłkarze na zielonej murawie, ale nie byłby on możliwy, gdyby nie wsparcie sponsorów. Zarząd i trenerzy UKS dziękują firmom, dzięki którym drużyny zaprezentowały się na Węgrzech w nowych strojach: Stomatologia Słubice Bogdan Starzyński, Mat-Bud Wiesław Polechoński, Erka-Trans i Radosław Kwiatkowski, 3W, Lutycz Nieruchomości, Wulmar i rodzina Marciniak oraz osoby prywatne: Marcin i Magda Ławrynowicz i Krzysztof Krupowicz.

- Dziękujemy również sporej grupie kibiców-rodziców za wsparcie techniczne oraz gorący doping przez cały turniej – podsumowuje P. Dmuchowski.

Poniżej komplet wyników turnieju oraz składy naszych drużyn.

ZOBACZ PODSUMOWANIE (pdf)
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.