Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
To był prawdziwy bojowy sprawdzian dla młodych piłkarzy z UKS Polonia Słubice z kategorii U10. Najlepsze kluby z całej Europy spotkały się na finale Champions Trophy w Wiedniu. I wśród nich zawodnicy z naszego miasta. Jak wypadli na tle europejskich rówieśników?

polonia wieden_1

O imprezach pod szyldem Champions Trophy mieliśmy okazję pisać już nie raz, bo w Słubicach odbywały się polskie eliminacje do wspomnianego finału aż w trzech rocznikach. UKS jako gospodarz tego turnieju otrzymał przepustkę do wyjazdu bez względu na wynik sportowy.

Finałowe zmagania dla chłopców z kategorii U10 odbyły się w dniach 14-16 czerwca w Wiedniu. Pojechała tam nasza reprezentacja wzmocniona zawodnikami z Kostrzyna (UKS „Czwórka” oraz Celuloza) oraz Cybinki (Perła).

Było z kim walczyć, bo na murawie zameldowało się 128 zespołów z 24 państw. Wśród nich tak uznane marki jak Benfica Lizbona, Juventus Turyn czy Atletico Madryt, a także ekipy z Chin i Kanady.

Młodzi słubiczanie dowodzeni przez trenerów Jacka Trojana (Słubice) i Adriana Kłodawskiego (Kostrzyn) spisali się nad wyraz dobrze. W całym turnieju rozegrali 13 spotkań, z czego aż 8 wygrali.

Szczególnie emocjonujący był grupowy pojedynek ze słynnym FC Liverpool, które nasi chłopcy przegrali po ciężkim boju 3:4. Trafiły im sie też efektowne wygrane. Np. z chińskim Chongqing Tongnan 5:0 czy austriackim ASK Eichkogel 6:0. Młodzi poloniści mieli nieco pecha, bo w grupie eliminacyjnej  zabrakło im ledwie 1 punktu, aby grać o czołowe lokaty (bilans 4-3 i 12 punktów). Ostatecznie w całym turnieju zajęli 77 miejsce.

Komplet wyników można zobaczyć na stronie:
www.meinturnierplan.de

polonia wieden_2

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.