Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
e-sport u_bukmacherow

Czy legalni bukmacherzy chętnie udostępniają na swoich stronach zakłady na turnieje e-sportu? Przeczytaj, jakie gry są najczęściej obstawiane i jak obstawiać zakłady z e-sportu.

ESL Mistrzostwa Polski w CS:GO. E-sport w zakładach wzajemnych

Jak się okazuje, e-sport w Polsce coraz prężniej rozwija swoją działalność. Także większość bukmacherów zauważyła już, jak dużym zainteresowaniem cieszy się ta tematyka. Dlatego też nie brakuje zakładów na najpopularniejsze rozgrywki, takie jak CS:GO czy LOL.

Na początku czerwca odbyły się finały ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Jak się okazało, STS został oficjalnym sponsorem finałowych rozgrywek CS:GO.

STS SPONSOREM FINAŁÓW

STS jest bukmacherem znanym z tego, że wspiera wielu sportowców. Z tego grona nie wyklucza tych, którzy działają w Internecie, czyli osób zajmujących się e-sportem.

ESL Mistrzostwa Polski to jeden z najważniejszych cykli rozgrywek e-sportowych. W tym roku  mogliśmy obserwować zmagania graczy Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends. Pula nagród wynosiła aż 520 tysięcy złotych, co pokazuje, na jak dużą skalę urządzane są te mistrzostwa.

Legalny bukmacher STS został oficjalnym sponsorem rozgrywek, jednak inni bukmacherzy (pełna lista legalnych bukmacherów: legalny-bukmacher.com) także doceniają potencjał e-sportu i umożliwiają graczom obstawianie zakładów z tej kategorii.

JAKIE E-SPORTY OFERUJĄ BUKMACHERZY?

Jeszcze jakiś czas temu zakłady z e-sportu były oferowane przez nielicznych. Teraz już praktycznie każdy bukmacher udostępnia coś takiego na swojej stronie. W niektórych przypadkach oferta jest naprawdę bogata, co z pewnością stanowi gratkę dla fanów e-sportu.

Co najczęściej można znaleźć u bukmacherów online? Wśród rozgrywek wirtualnego sportu przeważają zakłady na CS:GO, a także League of Legends. Rzadziej, chociaż wciąż nie można na to narzekać, pojawiają się oferty Dota 2, Call of Duty, Starcraft czy Overwatch.

Warto zauważyć, że oprócz powtarzających się najczęściej CS:GO i LOL, pozostałe rozgrywki e-sportu pojawiają się u bukmacherów w znacznie zróżnicowanej formie. Fani konkretnych tytułów zazwyczaj będą mogli ograniczyć się do oferty jednej firmy, która w tym zakresie wystawia najwięcej zakładów.

JAK OBSTAWIAĆ ZAKŁADY Z E-SPORTU?

Obstawianie zakładów z e-sportu nie różni się niczym od obstawiania zakładów ze wszystkich pozostałych dziedzin. W przypadku bukmacherów online można przedstawić następującą listę kroków:
  1. Rejestracja konta. Przed postawieniem zakładu należy założyć konto, a w tym celu podać wszystkie wymagane przez bukmachera dane, a także przesłać skan dokumentu tożsamości, aby potwierdzić, że jest się pełnoletnim (hazard przeznaczony jest dla osób pełnoletnich).
  2. Logowanie. Po prawidłowym przejściu przez proces rejestracji, należy zalogować się do swojego konta za pomocą podanych wcześniej nazwy użytkownika i hasła.
  3. Wybranie odpowiedniej rozgrywki. Po wejściu na stronę bukmachera, należy najpierw odnaleźć interesującą nas kategorię, czyli w tym wypadku e-sport. Następnie wystarczy wybrać zdarzenie, które chcemy obstawić.
  4. Wpłata pieniędzy, ustalenie stawki i finalizacja kuponu. Przed zawarciem zakładu należy zasilić konto u bukmachera pieniędzmi (można to zrobić błyskawicznie np. kartą czy poprzez PayU). Gdy pieniądze są już na koncie, to po kliknięciu w wybrany przez nas wynik danego zdarzenia, należy ustalić stawkę i dalej postępować zgodnie ze wskazówkami na stronie bukmachera. Staraj się grać odpowiedzialnie, gdyż hazard uzależnia.
CZY E-SPORT W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH MA PRZYSZŁOŚĆ?

Jeszcze kilka lat temu sam fakt tego, że organizowane są turnieje, w których użytkownicy rywalizują ze sobą w grach komputerowych, wydawał się czymś dziwnym. Do e-sportu jednak bardzo szybko się przekonaliśmy, a wysokie stawki oferowane podczas różnych mistrzostw pokazują, na jaką skalę jest to organizowane.

Bukmacherzy powoli wprowadzają na swoich stronach możliwość obstawiania zakładów z tej kategorii. Jednak wciąż zakłady z e-sportu stanowią niewielki odsetek wszystkich oferowanych zakładów.

Prognozy są jednak optymistyczne. Już sam fakt, że takie rozgrywki możemy obstawiać niemal u każdego bukmachera, jest dużym krokiem naprzód. Szczególnie widać to w porównaniu do kilku ubiegłych lat, kiedy zakłady z e-sportu były rzadko spotykane.

Takie akcje jak te, które wspiera STS, czyli tegoroczne Mistrzostwa Polski, z pewnością przyczynią się do szybszego rozwoju tej dyscypliny.

E-sport jest bardzo popularną rozrywką, która dynamicznie się rozwija. Legalni bukmacherzy (uważaj na nielegalnych bukmacherów, gdyż gra w takich firmach jest karalna) zauważają tutaj potencjał i chętnie udostępniają w swojej ofercie coraz więcej zakładów na rozgrywki takich gier jak Counter Strike, League of Legends czy Call of Duty.

[atykuł partnerski]

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.