Pierwszy mecz u siebie i pierwsza wygrana – tak wyglądała druga kolejka rundy wiosennej piłkarskiej A klasy w wykonaniu SKP Słubice. Biało-niebiescy nie dali szans Juwenii Boczów, którą pokonali 6:1.

SKP Słubice

Porażka na inaugurację rundy wiosennej w Lubniewicach podziałała na podopiecznych trenera Przemysława Majchrzaka mobilizująco. W meczu z Juwenią było widać w ich grze pasję i zaangażowanie. Mieli dla kogo grać, bo słoneczna pogoda przyciągnęła na stadion wiele kibiców – wg danych organizatorów zmagania obserwowało około 150 osób.

Od pierwszy minut gospodarze próbowali narzucić swój styl gry. Efektem tego była bramka zdobyta w 8 minucie przez najlepszego tego dnia na boisku Dawida Szczecińskiego. Kolejne trafienie dołożył 7 minut później Mateusz Zając, a za kolejnych 7 minut ponownie drogę do siatki gości znalazł D. Szczeciński.

Obrazu gry nie zmieniła nawet bramka zdobyta przez zespół Boczowa z rzutu karnego (Patryk Pełka w 36’). Po zmianie stron zespół SKP ponownie atakował, czego efektem były następne trzy gole (Patryk Krasiński w 61’, ponownie D. Szczeciński w 69’ i bramka samobójcza w 71’).

Dzięki zwycięstwu SKP umocnił się na trzecim miejscu w tabeli A klasy, ale korzystne wyniki w pozostałych meczach, spowodowały, że traci tylko 1 punkt do lidera - Toromy Torzym - i ma tyle samo punktów do drugi Chrobry Drzeńsko.

SKP Slubice – Juwenia Boczów 6:1 (3:1)

Skład: Bartek Kuźmicz, Norbert Polowczyk, Dawid Żurawski, Przemek Piasecki, Tomek Frąckowiak (72' Robert Rommel), Czesiu Biesiada (65' Norbert Makuchowski), Dawid Rękawiecki, Marcin Bulcewicz, Patryk Krasiński (75' Konrad Olejnik), Dawid Szczeciński (75' Dawid Baranowski), Mateusz Zając (60' Piotr Łogiński).

Komplet wyników i aktualna tabela na skpslubice.futbolowo.pl.