Dziewczęta z UKS Jedynka Słubice nie zwalniają tempa. Drugi mecz w Lubuskiej Lidze Młodziczek i druga wygrana. Tym razem w pokonanym polu zostawiły UKS Sparkatus Zielona Góra 32:20.

jedynka spartakus
Słubiczanki zanotowały kolejne zwycięstwo w lidze (fot. Janusz Puchalski)

Mecz odbył się 25 listopada w Zielonej Górze. Słubiczanki do stolicy województwa jechały z pewną dozą niepewności, gdyż ekipa Spartakusa to nowy rywal, najmniej znany naszym szczypiornistkom.

Pierwsze minuty od razu rozwiały te obawy. Podopieczne trenera Jerzego Grabowskiego narzuciły swój styl gry, stopniowo powiększając przewagę. Kolejne wyniki to 5:3, 9:5 a na koniec pierwszej połowy 17:10, co ogromnie ucieszyło kibiców.

- Tych ze Słubic przyjechało tak dużo, że czuliśmy się jakbyśmy grali u siebie – opowiada Janusz Puchalski z UKS-u.

Druga połowa to kontynuacja dobrej gry naszego UKS-u. Na parkiecie wyróżniały się Natasza Tańczak i Paulina Kliszczak, które były motorem napędowym drużyn (odpowiednio 12 i 10 bramek). Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 32:20.

UKS Spartakus Zielona Góra – UKS Jedynka Słubice 20:32 (10:17)

Skład: Ewa Kloc, Aleksandra Wroniewicz (5), Iga Rajda (2), Paulina Kliszczak (10), Oliwia Oleksyn, Julia Sterenczak (1), Julia Żarnowska, Dominika Kazimierska, Inga Białkowska (1), Karolina Matkowska, Marta Heppner, Natasza Tańczak (12), Julia Różańska (1), Julia Kowalska, Klaudia Gancarz. Trener: Jerzy Grabowski.

Wygrana w Zielonej Górze to drugie zwycięstwo UKS Jedynka Słubice w Lubuskiej Ligi Młodziczek. Słubiczanki z kompletem punktów są liderem tych rozgrywek.

Kolejne ligowe spotkanie już 9 grudnia w Słubicach. Zapowiada się ciekawie, bo będziemy mieli debry powiatu słubickiego. Rywalem „Jedynki” będzie UKS Zorza Iskra Kowalów. Początek rywalizacji o godz. 10:00. Już dziś zapraszamy do kibicowania.