Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
24 piętra i 511 schodów poniżej 3 minut? To nie problem dla zwycięzcy 17. edycji Oderturmlauf, czyli biegu po schodach na szczyt najwyższego budynku we Frankfurcie. W tej nietypowej rywalizacji wzięło udział blisko 70 osób, wśród nich także słubiczanie.

Oderturmlauf

Impreza odbyła się 25 sierpnia w piękne, słoneczne przedpołudnie. Frekwencja dopisała - do rywalizacji zgłosiły się 63 osoby, w tym wiele osób z Polski. Przed uczestnikami było nie lada wyzwanie, bo do pokonania mieli 24 piętra i 511, a wcześniej około 150 metrów wokół samego Oderturmu.

Najszybsi w całej stawce okazali się reprezentanci gospodarzy: Johannes Gabbert wśród mężczyzn i Cathleen Meier wśród kobiet. Oboje należą do największego frankfurckiego klubu biegowego Holzinger Laufgruppe. We wspinaczce na szczyt z dobrej strony pokazali się także słubiczanie, szczególnie ci z grupy Crossfit 69100. W stawce panów najszybszy był Łukasz Kowalczyk (6. miejsce open), a wśród pań Anna Pachciarek (także 6. lokata open).

A jak przebiegała sama rywalizacja? – Puszczaliśmy zawodników co 90 sekund. Techniki pokonywania schodów były różne, przeważała co drugi schodek. Niektórzy używali poręczy. Co ciekawe, zwycięzca biegł… bez butów – opowiada Arkadiusz Sowa z Miejskiego Związku Sportowego we Frankfurcie, głównego organizatora imprezy.

Na najlepszych czekały nagrody – puchary ufundowane przez Komendę Wojewódzką Policji w Berlinie i nadburmistrza Frankfurtu Rene Wilke oraz kosz z upominkami. Wyróżniono też najszybszych w poszczególnych kategoriach wiekowych - tu uczestnicy mogli liczyć na dyplomy i bony zakupowe ufundowane przez zarząd Oderturmu oraz gadżety z Cleverfit. A każdy startujący otrzymał pamiątkowy dyplom i medal. Poniżej komunikat z zawodów.

WYNIKI MĘŻCZYŹNI | WYNIKI KOBIETY

Rywalizacji na schodach przyglądaliśmy się z naszym obiektywem. Zapraszamy do galerii.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.