Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
Na nadchodzący weekend zaplanowana została dwunasta kolejka rozgrywek grupy zachodniej II ligi. Piłkarze słubickiej Polonii rozegrają kolejny mecz ligowy, tym razem w Grudziądzu z tamtejszą Olimpią. Niestety przed sobotnią potyczką sytuacja zespołu jest mało optymistyczna.

Dla naszego zespołu będzie to już piąty mecz na przestrzeni ostatnich czternastu dni. Niestety trzy z ostatnich spotkań poloniści przegrywali i nadchodzi czas najwyższy na przełamanie tej niechlubnej serii. Wydaje się, że aby tego dokonać lepsza okazja jak potyczka z beniaminkiem nie może się nadarzyć. Tyle tylko, że grudziądzanie po słabym początku sezonu w ostatnim czasie wyraźnie złapali wiatr w żagle i w szybkim tempie wydostają się z dolnych rejonów drugoligowej tabeli. Zresztą taki stan rzeczy nie może dziwić gdyż Olimpia ma w swoich szeregach wielu doświadczonych zawodników z przeszłością ekstraklasową. O potencjale gospodarzy sobotniego spotkania niech świadczy choćby fakt, że w Grudziądzu kilka kolejek temu poległ jeden z największych faworytów do awansu do I ligi – Zawisza Bydgoszcz. Oba zespoły mają na swoim koncie po 14 punktów i będzie to bardzo ważny mecz dla układu tabeli.

Ewentualny przegrany może niebezpiecznie zbliżyć się do strefy spadkowej. Niestety spory ból głowy mają przed sobotnim spotkaniem trenerzy Polonii. Głównym powodem jest bardzo długa lista zawodników jacy nie wsiądą w piątek do autokaru jadącego w kierunku Grudziądza. W tym gronie zabraknie pauzującego za czerwona kartkę Pawła Posmyka ponadto kontuzjowani są Ousmane Sylla oraz po czwartkowym meczu zespołu rezerw Filipe Andrade Felix.

Kontuzje leczą cały czas Ailton i Marcelo. O ile ten pierwszy miał już okazję zaprezentować się na boiskach II ligi to ten drugi podczas swojego dwumiesięcznego pobytu zagrał zaledwie kilka minut w spotkaniu sparingowym w Górzycy i od tego momentu nie może dojść do pełni zdrowia. Jeśli do nieobecnych dodamy jeszcze Macieja Malinowskiego mamy obraz zespołu, który w sobotę będzie walczył o bezcenne punkty na trudnym grudziądzkim terenie.

W Olimpii słubiccy piłkarze muszą na pewno zwrócić baczną uwagę na Przemysława Suleja, który w obecnym sezonie zdobył już 5 goli a w poprzedniej edycji rozgrywek był królem strzelców grupy kujawsko-pomorsko – wielkopolskiej III ligi. Poza tym takie nazwiska jak Mariusz Pawlak, Krzysztof Brede, Grzegorz Domżalski czy Hubert Kościukiewicz nie są anonimowe. Tak więc zapowiada się bardzo trudna przeprawa, miejmy nadzieję, że naszej drużynie uda się przełamać kiepska serię i choć w części odzyskać zaufanie słubickich kibiców. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16.00.

[info: Polonia Słubice]
Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Komentarze   

#1 sry 2009-09-26 20:12
3:2 baty
#2 sry 2009-09-26 20:12
3:2 baty
#3 xxx 2009-09-26 22:36
do 85min wygrywali jeszcze 2-1 i jeszcze potrafili przegrac.teraz dopiero zaczną sie baty bo jak narazie grali z najsłabszymi
#4 xxx 2009-09-26 22:36
do 85min wygrywali jeszcze 2-1 i jeszcze potrafili przegrac.teraz dopiero zaczną sie baty bo jak narazie grali z najsłabszymi
#5 her 2009-09-26 23:49
tradycyjnie polonia tym razem siejuz nie utrzyma niech dalej kombinuja ze skladem i trenerami a na mecze niema co chodzic szkoda 8 zloty
#6 her 2009-09-26 23:49
tradycyjnie polonia tym razem siejuz nie utrzyma niech dalej kombinuja ze skladem i trenerami a na mecze niema co chodzic szkoda 8 zloty
#7 Marco 2009-09-27 00:18
Po co w słubicach akademia piłkarska która funkcjonuje od bodaj 6-7 lat jak i tak żaden zawodnik tej szkółki nie występuje w pierwszym zespole, zamiast 6-ciu brazylijczyków nieudaczników mogli by grać chłopacy ze szkółki, napewno poziomem nie odstają a sa przynajmniej młodzi perspektywiczni i nasi,kiedys patrzelismy na skład poloni i szukalismy tam słubiczan, ostatnio zawodników z lubuskiego, a jutrobedziemy szukać Polaków! nie tak to powinno wyglądać...
#8 Marco 2009-09-27 00:18
Po co w słubicach akademia piłkarska która funkcjonuje od bodaj 6-7 lat jak i tak żaden zawodnik tej szkółki nie występuje w pierwszym zespole, zamiast 6-ciu brazylijczyków nieudaczników mogli by grać chłopacy ze szkółki, napewno poziomem nie odstają a sa przynajmniej młodzi perspektywiczni i nasi,kiedys patrzelismy na skład poloni i szukalismy tam słubiczan, ostatnio zawodników z lubuskiego, a jutrobedziemy szukać Polaków! nie tak to powinno wyglądać...
#9 xxx 2009-09-27 01:31
z takimi bramkazami to co mecz beda baty,co strzał to gol
#10 xxx 2009-09-27 01:31
z takimi bramkazami to co mecz beda baty,co strzał to gol
#11 bass 2009-09-27 12:42
Pewnie Marco jak zwykle .Jeśli nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze ;-))) A fakt faktem .\"Studenci \"tej znamienitej uczelni często kończą karierę naukową na poziomie gimnazjum albo wracają do mamusi i tatusia ,ale interes się kręci .
#12 bass 2009-09-27 12:42
Pewnie Marco jak zwykle .Jeśli nie wiadomo o co chodzi to pewnie chodzi o pieniądze ;-))) A fakt faktem ."Studenci "tej znamienitej uczelni często kończą karierę naukową na poziomie gimnazjum albo wracają do mamusi i tatusia ,ale interes się kręci .
#13 bajb 2009-09-27 16:51
i bawcie sie dalej w najlepsze panowie działacze.Bo macie przecież przyzwolenie ogółu.Ewryk wracając do twoich poprzednich postów - że z druzyną trzeba byc na dobre i złe,to musisz zmienic swoje podejscie- z druzyną trzeba byc ciągle na złe,bo nic dobrego naszej drużyny nie spotka puki leśne ludki będą przy korycie.To był mój ostatnie post na temat kozery poloni.Składam publiczną deklaracje-ani słowa na temat polonii i ani jednej minuty wiecej spędzonej na sportowej 1.NIe ma co się wiecej denerwować.Wystarczająco chyba każdy z nas ma nerwów na co dzień.A oglądanie meczu ma chyba być przyjemnością i odskocznią od codziennego stresu.........I smutne jest to,ze nikt nie ma wpływu na to co dzieje sie z dawną dumą naszego miasta!!!
#14 bajb 2009-09-27 16:51
i bawcie sie dalej w najlepsze panowie działacze.Bo macie przecież przyzwolenie ogółu.Ewryk wracając do twoich poprzednich postów - że z druzyną trzeba byc na dobre i złe,to musisz zmienic swoje podejscie- z druzyną trzeba byc ciągle na złe,bo nic dobrego naszej drużyny nie spotka puki leśne ludki będą przy korycie.To był mój ostatnie post na temat kozery poloni.Składam publiczną deklaracje-ani słowa na temat polonii i ani jednej minuty wiecej spędzonej na sportowej 1.NIe ma co się wiecej denerwować.Wystarczająco chyba każdy z nas ma nerwów na co dzień.A oglądanie meczu ma chyba być przyjemnością i odskocznią od codziennego stresu.........I smutne jest to,ze nikt nie ma wpływu na to co dzieje sie z dawną dumą naszego miasta!!!

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.