Kliknij przycisk i otwórz MENU >>
32. finał WOŚP w Słubicach

28 stycznia w całej Polsce odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem “Płuca po pandemii”. Na rzecz orkiestry grały również Słubice. Główna impreza odbyła się w Collegium Polonicum. Zapraszamy na fotorelację.

Tradycyjnie już finał miał formę występów artystycznych przeplatanych blokami z aukcjami przedmiotów i usług przekazanych na rzecz WOŚP przez mieszkańców Słubic. Całe wydarzenie zostało przygotowane przez Słubicki Miejski Ośrodek Kultury, który co roku jest również siedzibą słubickiego sztabu WOŚP.

Impreza wystartowała o godz. 11:40 i od samego początku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Sala pękała w szwach, a chętnych do pomagania i licytowania nie brakowało. I tak aż do wieczora, gdy przy dźwiękach zespółu Crom odbyło się światełko do nieba.

Najciekawsze aukcje

Najwyższą kwotę - 5800 zł - osiągnęła aukcja z pobytem w górach dla 14 osób. Za 4000 zł zlicytowano kosz z kwiatami (tzw. flower box), a wiersz autorstwa Emilii Kusz z wersami ułożonymi kształcie płuc poszedł za 3000 zł. Lekcje gry na pianinie u Moniki Pończochy-Górnej osiągnęły kwotę 2000 zł, a ciasto pieczone przez burmistrza Słubic Mariusza Olejniczaka 600 zł.

Cieszymy się, że portal Słubice24.pl mógł dołożyć swoją cegiełkę do tego dzieła. Przekazany przez nas voucher reklamowy poszedł za 250 zł. Zwycięzcy dziękujemy i gratulujemy.

Ile zebrano?

Ogółem podczas finału zebrano 122.764,59 złotych, 2681,64 euro oraz 1 dolara. Na te kwoty składają się pieniądze wrzucone do puszek wolontariuszy oraz uzyskane z licytacji w Collegium Polonicum. Ponadto zbiórka na e-skarbonce SMOK-a przyniosła kolejne 12.185 zł.

Ostateczna kwota słubickiej zbiórki będzie jednak większa, bo wciąż trwają aukcje internetowe SMOK-a na platformie Allegro – ZOBACZ. Przypomnijmy, słubicki rekord WOŚP z 2020 roku wynosi 184.108,11 zł. Z kolei rok temu było to 171.556,85 zł.

Galeria zdjęć

Na 32. finale WOŚP w Słubicach nie mogło zabraknąć naszych reporterów, którzy specjalnie dla was przygotowali fotorelację. Zapraszamy do oglądania. A klip wideo znajdziecie TUTAJ.

Spodobał Ci się artykuł? Daj lajka i udostępnij dalej. Dziękujemy :)

Chcesz dodać komentarz do artykułu? Zaloguj się lub zarejestruj swoje konto na portalu.